dnes je 27.05.2022 a svátek má Valdemar

NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT ZÍSKALA ITALSKÉ OCENĚNÍ PREMIO EUROPEO ST. OSCAR DELLA MODA 2021

Přidat na Seznam.cz
I když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i návrhářka Jitka Klett.

foto: se svolením Jitky Klett

Nominace na titul St. Oscar della Moda uděluje porota sestavená z významných osobností převážně z italské módní scény. A i když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i skvělá návrhářka Jitka Klett.

Velkolepou událost připravil umělecký ředitel Steven G. Torrisi na 5. prosince 2021, kdy se VIII. ročník módních Oscarů už podruhé předával v renesanční perle Toskánska v očarující Florencii.

foto: se svolením Jitky Klett

„Historický sál muzea Fondazione Franco Zeffirelli v centru města mělo na slavnostním galavečeru neopakovatelnou atmosféru,“ svěřila se s nadšením v očích návrhářka. „A když na nás dýchla krása a historie Danteho města z každého koutu, zážitek z večera navíc umocnila i jedinečná atmosféra blízkého hotelu, paláce z 15. století, ve kterém jsme se ubytovaly.“

Jitku Klett na předávání cen doprovodila její dcera Alexandra a dlouholetá kamarádka Mária Tothová, která v Itálii žije již 30 let. „Můj manžel zůstal s naším synem, který měl zlomenou ruku doma a drželi mi palce alespoň na dálku,“ řekla návrhářka.

foto: se svolením Jitky Klett

Celá událost byla pod přísným dohledem kreativního ředitele Stevena G. Torrisi, který dokáže každý rok překonat sám sebe a udělat udělování módních Oscarů ještě zajímavějším než předchozí ročník. „Stříbrnou sošku jsem převzala z rukou populárního italského herce Antonnia Zequila, kterého obdivuje snad celá Itálie. Celý slavnostní den ve Florencii byl výjimečný a získal i jeden sympatický rozměr navíc, protože nešlo jen o luxus a módu, ale také tato událost pomáhá těm méně šťastným, a to díky finančním darům Nadaci Zeffirelli, která i letos rozdělí tisíce eur potřebným,“ doplnila vzpomínku návrhářka.

foto: se svolením Jitky Klett

Nejvyšším oceněním této prestižní události je platinová soška, kterou může získat jen ten, kdo už dříve získal všechny předcházející sošky, tedy stříbrnou a zlatou Europe St. Oscar Della Moda. Věříme tedy, že i na tato ocenění úspěšná návrhářka Jitka Klett brzy dosáhne.

foto: se svolením Jitky Klett

foto: se svolením Jitky Klett

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI JITKA KLETT FASHION DESIGNER

Související články

Temnota barev i lehkost materiálů se prolíná novou kolekcí značky LEEDA

Temná barevnost šifonů se střídá s lehkostí lnů pastelových barev. Česká značka LEEDA opět zasahuje srdce svých módní fanoušků díky variabilitě nové kolekce.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Královna Alžběta II. má svou vlastní panenku Barbie. Se svým pravnukem Louisem tento týden oslavila hned několik událostí

Na počest královniných 96. narozenin vznikla originální panenka Barbie od Mattela. Nejdéle panující britská monarcha letos nebude mít o pocty nouzi. V červnu uběhne 70 let od jejího usednutí na trůn.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek