dnes je 23.08.2019 a svátek má Sandra

Nejlepší blogerky staví na svém psaní lukrativní byznys

Přidat na Seznam.cz
To, že se nejlepší světoví blogeři nemají vůbec špatně, není žádné veřejné tajemství. Cestování, štědré dary, publicita, ale především vysoké výdělky.

Módní blogeři jsou vlastně komunitou lidí, která se svým způsobem snaží šířit prostřednictvím internetu své postřehy a názory, které mají odrážet aktuální dění ve světě módy. Rozhodnutí o tom, jak moc jsou tyto názory objektivní, nechám ale na každém zvlášť. 

Pravdou ale je, že ti co skutečně vědí a mají přehled, pohotově propojují módní značky, nebo přímo módní domy se zákazníky, kterým chytře předávají své tipy. Proto také módní návrháři s těmito pisateli rádi spolupracují. Top fashion blogeři si pak ročně přijdou dokonce až na 1 mil. dolarů.                                                                                                       

                                                                                                                                                             

Jen málo lidí z této komunity ale patří mezi top fashion blogery, kteří své postřehy a názory z aktuálního dění ve světě módy dokáží zúročit a vystavět na nich lukrativní byznys. Ti nejúspěšnější jsou pak často vnímáni jako plnohodnotní redaktoři módních magazínů, kteří jsou zahrnováni štědrými dary, cestují, dostávají pozvánky na exkluzivní party, sedávají v prvních řadách na týdnech módy a dokonce spolupracují s věhlasnými módními návrháři. Za zmínku určitě stojí například spolupráce Calvin Klein s blogem Leandry Medine “The Men Repeller“, kde módní návrhář propagoval svou letošní kampaň #mycalvins.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

 

A kdo je tedy tím skutečným top blogerem, který svou práci může považovat za reálný zdroj obživy, jehož konta ročně plní šestimístné cifry?

Jako o nejvíce vydělávající, rozhodně můžeme mluvit o teprve 23leté Rachel Parcell z blogu Pink Peonies nebo Tina Craig a Kelly Cook z blogu Bag Snob. Veleúspěšnými blogery jsou ale také Aimee Song “Song of Style“, Emily Weiss “Into the Gloss“ nebo Chiara Ferragni z blogu Blond Salad.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

 

To situace u nás je poněkud odlišná. České blogerky mohou být rády v případě článku za odměny v řádech stokorun, či nějakou tu slevu na nákup, ale i to je odměna v pravém slova smyslu za práci, kterou dělají rády a je jejím hobby. Pak jsou zde ale i zajímavější blogerky, které si jsou jistě schopny vydělat i desetitisíce korun měsíčně.

 

Zdroj: whowhatwear, google

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI blogy MODNÍ BLOGERKY RACHEL PARCELL AIMEE SONG CHIARA FERRAGNI

Související články

Chanel zvažuje zrušení své Cruise show v Hong Kongu kvůli eskalujícím protestům

Před více než měsícem oznámila značka Chanel, že chystá speciální módní přehlídku Cruise 2020 v Hong Kongu. Přehlídka měla proběhnout 6. listopadu. Kvůli eskalujícím pouličním protestům však Chanel zvažuje, že přehlídku zruší.

Celý článek

Co jste nevěděli o Coco Chanel

Kdo by neznal geniální návrhářku, která předběhla svou dobu. Dala ženám nezávislost, sebevědomí i důležitost. Některá fakta však veřejnosti unikla. Pojďte se s námi podívat na 10 věcí, které jste nevěděli o Coco Chanel.

Celý článek

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Celý článek

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek

Letní Letná byla odstartována, navštivte do konce prázdnin nový cirkus

Cirkus tak trošku jinak. Minulý týden odstartoval 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Bohatý program plný nejenom divadelních představení si můžete užít každý den až do 1. září 2019.

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Freddie Mercury: královna všech královen

Vyhýbal se všem stereotypům. Svým životem ovlivnil několik generací. Řeč je o frontmanovi kapely Queen, Freddiem Mercury. Extravagantní styl se projevoval i v jeho oblékání a na kontě má tak několik nadpozemských outfitů. Pojďte si s námi připomenout tuto osobnost světové hudby.

Celý článek

Rozhovor s kreativní dvojicí známou jako Ester&Josefina

Ester a Josefina, kreativní duo, které zná nejen český instagram! Instagramerky, autorky knihy, majitelky módních kolekcí, pořadatelky besed. A mnoho dalšího… Co znamená značka Ester&Josefina? Vyzpovídali jsme holky v rozhovoru pro móda.cz.

Celý článek