dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Nejoblíbenější vánoční dárky s vinným aroma

Přidat na Seznam.cz
Věděli jste, že mezi nejčastější a nejoblíbenější vánoční dárky patří právě víno, vinné sety a nejrůznější doplňky? My ano a proto vám přinášíme malou inspiraci!

Často si složitě lámeme hlavu s tím, jakým dárkem na Vánoce potěšíme naše blízké, ale odpověď je často velmi jednoduchá. Máte-li doma milovníka vína, gastronoma, nebo dokonce zkušeného vinaře, odrazte se při výběru dárků právě od tohoto koníčka.

Jako první se nabízí kvalitní víno. Problémem může být druh vína. Máme na výběr z bílého, růžového a červeného vína, s tím si poradí snad každý. Dále bychom měli vědět, zda má rád dotyčný, suchá, polosuchá, polosladká nebo sladká vína. Toto označení nám říká, jaký má víno obsah cukru.

Hledáme-li víno pro gurmána, nabízí se vína jakostní třídy, mezi nimiž najdeme odrůdová nebo známková vína. Odrůdové víno je vyrobeno z jedné odrůdy vypěstované ve vinařských oblastí ČR. Známkové víno označuje víno vyrobené ze směsi odrůdových jakostních vín.

Vybrat víno pro skutečné znalce je trošku náročnější. Postupujeme opět o třídu víš, mezi vína s přívlastkem. Zde se nám opět nabízí široký výběr poddruhů a to lehká vína s jemným buketem jako jsou kabinet či pozdní sběr. Velmi plná vína s vyšším obsahem alkoholu je například výběr z hroznů či bobulí a barique, který je specifický pro svou dřevitou chuť. Poměrně výjimečná jsou vína slámová, ty jsou specifická svou jemnou nasládlou chutí a plným buketem.

Velmi důležitá je samozřejmě odrůda vína. Müller Turgau a Rizling se vyznačují větší kyselostí, velmi suchý je například Modrý Portugal. Cabernet či Merlot jsou velmi plná, na těch si pochutnají především muži milující červené víno. Ženám bychom doporučili Irsai Oliver či jiné muškátové víno. Ale zajímavé jsou také vína s nádechem ořechů jako je Ryzling vlašský či Rulandské šedé. Nevíte-li si stále rady vsaďte na vína, která získala nějaká ocenění.

Další velmi oblíbeným dárkem jsou celé dárkové sety, které nejčastěji obsahují láhev vína, otvírák a ozdobný špunt. Výběr je ovšem velmi různorodý. Sety mohou obsahovat také teploměr, zátku s nálevkou či hrdlo na láhev a mnohé další, to vše v krásných dárkových krabičkách či dřevěných boxech.

Krásně vypadají také dárkové koše plné dobrot. Ty obsahují nejen víno, ale zároveň pochutiny, které se právě k tomu danému vínu hodí nejvíce, což vám usnadní výběr.

Hledáte-li spíše nějakou drobnost, pak jsou skvělou volbou ozdobné zátky, které koupíte snad v každém obchodě s dobrými víny.

  

 

Zdroj obrázků: google.com

Přidat na Seznam.cz
NÁKUPY A OBCHOD VÍNO VÁNOČNÍ DÁREK VÁNOCE

Související články

Sebevědomá jako Christina Aguilera

Vždy byla svá a přesně věděla, co chce. Christina Aguilera nahrála ve čtrnácti letech svůj první singl, v devatenácti vydala první, veleúspěšné album a v sedmadvaceti uvedla na trh svůj první parfém. 

Celý článek

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek

LÉK NA JARNÍ ÚNAVU? ROZHODNĚ DOBRÁ KÁVA!

Jaro má spoustu krás, kterými nás láká po dlouhé zimě ven, rozehrává paletu barev a vůní, ze kterých čerpáme novou dávku čerstvé energie. K jaru ale také neodmyslitelně patří únava – poradíme vám, jak nad ní letos vyzrát.

Celý článek

Univerzální módní doplněk: Dioptrické brýle na všechny výjimečné události

Brýle jsou objekty dvojího vnímání. Jednak jsou spojeny s těmi, kteří je musí nosit, protože mají jasné problémy s rozostřeným viděním, jednak jsou efektním a úhledným doplňkem oblečení. Využijte dioptrické brýle jako univerzální módní doplněk.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek

Pandora věří v hrdiny a představuje první Marvelovskou kolekci Marvel x Pandora 

Milujete všechny Avengery a nesmí vám uniknout ani jedna Marvelovka? Pak je nová a originální kolekce Marvel x Pandora přesně pro vás – nastal čas ztvárnit vaše hrdiny do podoby šperků.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Hledáte dárek plný lásky? Najdete ho v Centru Černý Most

Svátek zamilovaných už klepe na dveře, a protože příležitostí k oslavě lásky a důvodů proč potěšit naše nejbližší, není nikdy dost, Centrum Černý Most připravilo pro své zákazníky tematickou soutěž, výzdobu i tipy na valentýnské dárky.

Celý článek