dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

NOMAD BEER FESTIVAL V HOLEŠOVICÍCH

Přidat na Seznam.cz
Již podruhé se bude konat Nomad Beer Festival – jediná akce v Česku věnovaná létajícím pivovarům. Proběhne 9. a 10. září v Pražské tržnici v Holešovicích a chybět nebude ani gastro hodící se ke zlatému moku nebo tombola.
Nomad beer festival

Létající pivovar

Minipivovary zaznamenávají v posledních letech nebývalý boom, založit si ten svůj je ale pro většinu fajnšmekrů obrovská investice. K vlastnímu pivu vede i kratší cesta – tzv. létající pivovar. „Kočovné, létající nebo také nomádské – nejen těmito názvy se označují pivovary bez vlastního výrobního zařízení. Obvykle za nimi stojí nadšenci, kteří buď nemají dostatek finančních prostředků na vybudování vlastního pivovaru, anebo než do vlastní technologie zainvestují, chtějí si prošlapat cestu jako pivovarničtí ‚hosté‘. Jsou tedy odkázáni na volné kapacity klasických ‚kamenných' pivovarů, v nichž si pivo vyrábějí buď sami, nebo za asistence místního sládka,“ vysvětlil Jiří Sedláček, ředitel Nomad Beer Festivalu.


Zdroj: se svolením NBF 

Těšit se můžete i na dobré jídlo

Festival měl v Česku premiéru v loňském roce. Dorazilo na něj přes 2,5 tisíce lidí a letos očekávají organizátoři ještě větší účast. „Od roku 2012 podporujeme minipivovary prostřednictvím festivalů Pivo na Náplavce a Pivo v Tržnici. Příležitost měly dosud jen ty ‚kamenné‘. V loňském roce jsme chtěli dát šanci také těm ‚létajícím'. A hned první ročník měl u lidí velký úspěch. Návštěvnost nás velmi mile překvapila, dorazilo kolem 2 500 fanoušků piva a letos očekáváme asi o tisícovku víc,“ uvedl Jiří Sedláček. Chybět nebudou ani stánky s občerstvením a pochutinami. K pivu dobré jídlo patří, proto bude součástí akce i množství gastronomie vhodné k pivu. Zahnat hlad budou moci návštěvníci v sedmi stáncích, které nabídnou od burgerů, kuřecích křídel, tortill po například vynikající indickou kuchyni vyhlášené restaurace Bawarchi, domácí slovenské lokše anebo desítky druhů čerstvě pražených oříšků, vyjmenoval Jiří Sedláček.


Zdroj: se svolením NBF

Skvělá piva, jídlo a hudba

Hlavní místo budou mít na festivalu kočovné pivovary, dorazí ty už zavedené i nově vzniklé a představí své nejlepší produkty a zajímavosti – od klasických piv českého typu až po ta čajová. Festivalu se zúčastní 17 pivovarů. Na festivalu se budou prezentovat nejen stálice české ‚nomádí´ scény, ale i ty zatím méně známé – třeba letos založené pivovary Fracek, Haksna Brewery a Kraft. Zastoupeny budou i pivovary, které byly létající, ale již se usadily. Na své si přijdou jak milovníci tradičních českých ležáků, tak nadšenci do všeho svrchně kvašeného. Samozřejmostí budou i v poslední době tolik oblíbené kyseláče. Po loňském úspěchu opět dorazí Pivovar Psychovar, který nabídne pestrou škálu svých nevšedních čajových piv. Organizátoři pamatovali i na doprovodný program. Hrát bude po oba dny živá muzika a návštěvníci se můžou zúčastnit i tomboly. Zahraje například soulová formace Soul Ožil, bluegrassový Sunny Side anebo undergroundový Svatopluk. Po oba dny festivalu bude také bohatá tombola. Tento festival je přesně tím spestřením, které je potřeba si dopřát na konci léta. 

 

Přidat na Seznam.cz
FESTIVAL PIVNÍ FESTIVAL GASTRONOMIE

Související články

Podpora české gastronomie v podání Markéty Pavleje alias Kitchenette

Kitchenette SoMe - nový projekt, který podpoří českou gastronomii a její prezentaci na sociálních sítích. Nestojí za ním nikdo jiný než známá foodblogerka Markéta Pavleje.

Celý článek

LUXUSNÍ LYŽAŘSKÁ DOVOLENÁ V NEJVÝŠE POLOŽENÉM PĚTIHVĚZDIČKOVÉM HOTELU V ALPÁCH

Máte rádi sníh a zimní sporty a střediska se špičkovou nabídkou sjezdovek? Už se vám omrzely après-ski party na lyžařských chatách a v hlučných barech dole u lanovek? Umíte ocenit skvělou gastronomii, pozorný servis a kvalitní horské wellness? Pak jedině Hochgurgl! Vítejte na vrcholu potěšení z lyžování, obklopeném 21 třítisícovkami v Ötztálských Alpách.

 

Celý článek

Kristina Nemčková - rozhovor o úspěšné kuchařce i o módě

Kristina Nemčková nám utkvěla v paměti především jako vítězka populárního pořadu MasterChef. V jejím věku šlo o nevídaný úspěch a my jsme její kariéru začali se zájmem pozorovat. A teď jsme nadšeni z její skvělé kuchařky #UPGRADE.

Celý článek

Loučíme se s létem stylově!

Již za pár dní nás opustí nejteplejší období a s ním i sezona hudebních festivalů, dlouhých večerů a popíjení ochlazujících drinků v trávě. I my se pomalu loučíme s tímto obdobím dobrodružstvím a jak jinak, než stylově!

Celý článek

Letní Letná byla odstartována, navštivte do konce prázdnin nový cirkus

Cirkus tak trošku jinak. Minulý týden odstartoval 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Bohatý program plný nejenom divadelních představení si můžete užít každý den až do 1. září 2019.

Celý článek

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Celý článek

Zóna H&M na Colours of Ostrava - síla živlů bojuje za udržitelnou módu i na mezinárodním festivalu

Kdo by neznal legendární festival Colours of Ostrava. Tradiční mezinárodní multižánrový festival, který se koná už od roku 2002, je tady zase! A s ním i tradiční doprovodný program, ve kterém nebude chybět ani speciální zóna H&M.

Celý článek

Nejkrásnější šaty v historii červeného koberce filmového festivalu v Cannes

Jedna z nejvýznamnějších událostí filmového světa je filmový festival v Cannes. S ním se pojí i tradiční přehlídka na červeném koberci. Jak vypadaly slavné dámy před lety a v nedávné minulosti? 

Celý článek