dnes je 20.06.2019 a svátek má Květa

Prague Fashion Market - nezávislá móda zaplaví nábřeží Vltavy

Přidat na Seznam.cz
Poslední červnový víkend proběhne pod záštitou městské části Prahy 5 letní Prague Fashion Market na Smíchovské náplavce a  bude věnován autorské módě a designu českých i zahraničních autorů. 
Prague fashion market

Na všechny milovníky módy, dobrého designu, pochoutek, filmů i hudby čeká další pokračování oblíbeného trhu u vody s nezávislou módou, šperky a designem Prague Fashion Marketu. Autorská móda bude představena ve 150 stáncích, nebude chybět ani občerstvení a skvělý doprovodný program.   

Nakoupit od známých osobností ze světa umění, šoubyznysu i sportu mohou návštěvníci ve Hvězdném bazaru,​ který provozuje Česká asociace paraplegiků – CZEPA, jako jeden ze svých projektů na podporu vozíčkářů s poraněním míchy. 

 

Čeští designéři ­

Výběr designérů ukazuje, že dobrý design se dá dělat nejen z textilu a kovu. BLAHO vrací do hry porcelán. Najdete tu z něj nejen nádobí, ale třeba i prsteny. Don Wood pracuje se dřevem a vkládá ho lidem do uší. Dřevěné tunely nebo plugy ošetřené rostlinnými vosky jsou pro naše tělo příjemnější než plast. Vůni nových bloků a obálek nasajete u minimalistického papírnictví Kaš­mi­daš ​nebo u recyklovaných výrobků Skoba.​ Další vůně, které vám zamotají hlavu, najdete u stánků s přírodní kosmetikou Havlíkova přírodní apotéka ​nebo J A G A I A​.

Zahraniční designéři

Ze zahraničních designérů přijede Zsófia Szőnyegi z Maďarska. Absolventka ateliéru malby se věnuje ručně malovanému home decoru a před dvěma lety založila vlastní značku Macondo.​ Z Polska pak přivezou brand oblečení a doplňků Fio​, který zosobňuje design a svobodu v jednom.

Doprovodný program

Kromě nakupování návštěvníky čeká doprovodný program v podobě hudby nebo workshopů. Ve spolupráci s Kosmetika hrou je připravena např. výroba vlastní kosmetiky, masážních olejů nebo hydratačních krémů. Verlyba + Šapitó Fešn a studenti HAMU předvedou show v duchu nového cirkusu. A nesmí chybět fotokoutek ve spolupráci s Printkou.​

Přidat na Seznam.cz
PRAGUE FASHION MARKET ČEŠTÍ DESIGNÉŘI DÁMSKÁ MÓDA FOOD FASHION

Související články

Proč mít ve skříni alespoň jedny maxišaty?

Maxišaty jsou letním must-have, který ve svém šatníku nesmíte zanedbat. Univerzálnost a praktické sladění s vašimi doplňky jsou jasnými důvody, proč si jedny, nebo raději hned dvoje maxišaty na tuto sezónu pořídit.

Celý článek

Berlínská móda je sexy

V hlavním městě našeho západního souseda se lidé ničeho nebojí. Nebojí se jiných kultur, kýče ani zanedbanosti. Může se stát, že nepoznáte rozdíl mezi bezdomovcem a mladíkem kráčejícím na přednášku na univerzitu. A úplně klidně okolo vás na kole projede úplně nahý člověk. A nikdo se neotočí.

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek

Věhlasná jména jako Giorgio Armani a Kate Moss poprvé na jedné lodi

Opravdu je to poprvé, kdy se italský módní dům rozhodl spolupracovat s TOP modelkou Kate Moss. Podzimní kampaň tak dostane nový nádech.

Celý článek

Letní paprsky v plážovém lookbooku značky Queens

Tým profíku z Queensu si pro nás tentokrát připravil letní novinky, které využijete nejenom na pláži v Chorvatsku. Prohlédněte si aktuální trendy plavek, slunečních brýlí i plážových pantoflí.

Celý článek

Podzimní kampaň značky Burberry v duchu studiových záběrů

Čtyři záběry na jednom snímku, čtyřikrát jedna modelka, čtyři stejné modely oblečení, to jsou snímky, které nafotil Mark Borthwick.

Celý článek