dnes je 06.03.2021 a svátek má Miroslav

SCI-FI SAFARI: netradičně řešené molo dalo vyniknout nápaditým kolekcím

Přidat na Seznam.cz
V pondělí 29. 9. se pražský Fashion Club zaplnil módními nadšenci, kteří přišli na finále Sci-fi Safari podpořit mladé české návrháře.

Svoje kolekce tu úspěšně prezentovali Adam Ptáček, ESHA, Markéta Martišková, Kristina Synek a Anna Marešková. Kromě organizátorů, návrhářů a modelů se svého úkolu výborně zhostili také moderátorka Iva Pazderková,  DJ V! (Oozlum) a autoři videoprojekcí Vanda Knapková a Miroslav Hora.

Jako první se na zajímavě řešeném mole se sloupy uprostřed představil Adam Ptáček s kolekcí Ecuadorian Heritage, inspirovanou hlavně historií a přírodou Ekvádoru, ale i českými jedlými a vysoce toxickými houbami. Ve své tvorbě označované jako tropické baroko se Adam řídí heslem "Víc je víc" a možná právě díky tomu dokáže dokonale zkombinovat nekombinovatelné.

 

Poté jsme viděli kolekci MMXIV/MCMXC Lenky Mlynarčíkové, která tvoří pod značkou ESHA. Její modely z neoprenu, teplákoviny a 3D mesh zůstávají tajemné, ale ztratily poetičnost na úkor městské drzosti. Z barev jednoznačně převládá černá.

Zato Markéta Martišková dala tentokrát přednost něžné bílé v kombinaci s efektní fialovou na malých i velkých modelkách a modelech. Kolekci Life after Life totiž doplnila dětskou řadou Šťastné děvče.

 

Kolekci s názvem Spekulace prezentovala v rámci Sci-fi Safari Kristina Synek. Ta pracovala s tvary mnohostěnných těles, zejména dvanáctistěnou a díky tomu vytvořila jednoduché elegantní modely sofistikovaných tvarů zdobené 3D potisky.

Poslední z návrhářů byla Anna Marešková, jejíž kolekce Shadows of Landscape popírá klasické pojetí střihu a umístění oděvů na těle. Jako jedna z mála pracuje s proporcemi samotných modelek a doslova si hraje se siluetami.

Nakonec si ještě všichni návrháři převzali z rukou kreativní ředitelky Olo Křížové buly se smlouvou o zajištění realizace profesionální módní show.

 

Zdroj obrázků: Moda.cz

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI SCI-FI SAFARI OLO KŘÍŽOVÁ FASHION CLUB PRAGUE ADAM PTÁČEK ESHA MARKÉTA MARTIŠKOVÁ KRISTINA SYNEK ANNA MAREŠKOVÁ

Související články

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Celý článek