dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

SCI-FI SAFARI: netradičně řešené molo dalo vyniknout nápaditým kolekcím

Přidat na Seznam.cz
V pondělí 29. 9. se pražský Fashion Club zaplnil módními nadšenci, kteří přišli na finále Sci-fi Safari podpořit mladé české návrháře.

Svoje kolekce tu úspěšně prezentovali Adam Ptáček, ESHA, Markéta Martišková, Kristina Synek a Anna Marešková. Kromě organizátorů, návrhářů a modelů se svého úkolu výborně zhostili také moderátorka Iva Pazderková,  DJ V! (Oozlum) a autoři videoprojekcí Vanda Knapková a Miroslav Hora.

Jako první se na zajímavě řešeném mole se sloupy uprostřed představil Adam Ptáček s kolekcí Ecuadorian Heritage, inspirovanou hlavně historií a přírodou Ekvádoru, ale i českými jedlými a vysoce toxickými houbami. Ve své tvorbě označované jako tropické baroko se Adam řídí heslem "Víc je víc" a možná právě díky tomu dokáže dokonale zkombinovat nekombinovatelné.

 

Poté jsme viděli kolekci MMXIV/MCMXC Lenky Mlynarčíkové, která tvoří pod značkou ESHA. Její modely z neoprenu, teplákoviny a 3D mesh zůstávají tajemné, ale ztratily poetičnost na úkor městské drzosti. Z barev jednoznačně převládá černá.

Zato Markéta Martišková dala tentokrát přednost něžné bílé v kombinaci s efektní fialovou na malých i velkých modelkách a modelech. Kolekci Life after Life totiž doplnila dětskou řadou Šťastné děvče.

 

Kolekci s názvem Spekulace prezentovala v rámci Sci-fi Safari Kristina Synek. Ta pracovala s tvary mnohostěnných těles, zejména dvanáctistěnou a díky tomu vytvořila jednoduché elegantní modely sofistikovaných tvarů zdobené 3D potisky.

Poslední z návrhářů byla Anna Marešková, jejíž kolekce Shadows of Landscape popírá klasické pojetí střihu a umístění oděvů na těle. Jako jedna z mála pracuje s proporcemi samotných modelek a doslova si hraje se siluetami.

Nakonec si ještě všichni návrháři převzali z rukou kreativní ředitelky Olo Křížové buly se smlouvou o zajištění realizace profesionální módní show.

 

Zdroj obrázků: Moda.cz

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI SCI-FI SAFARI OLO KŘÍŽOVÁ FASHION CLUB PRAGUE ADAM PTÁČEK ESHA MARKÉTA MARTIŠKOVÁ KRISTINA SYNEK ANNA MAREŠKOVÁ

Související články

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Celý článek

Nová valentýnská kolekce značky Savage x Fenty v hlavní roli s Rihannou

Valentýn se blíží a zpěvačka Rihanna odtajnila se svým týmem novou lingerie kampaň s názvem Fenty x Valentyne's Day. Dominantní barvou spodního prádla byla samozřejmě červená ve všech svých podobách. 

Celý článek

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek