dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Snapchat s technologií video brýlí

Přidat na Seznam.cz
Značka Snapchat se rozhodla vybočit od chytrých telefonů a světových aplikací a vytvořila vůbec první hardware produkt.

Pár zvěstí již kolovalo, ty se nyní konečně potvrdily. Kreativní ředitel Evan Spiegel představil nové video brýle v rozhovoru pro Wall Street Journal. Jedná se o sluneční brýle vylepšené o video nahrávání. Nahrávání desetisekundových klipů spustíte pomocí tlačítka na brýlích a videa si pak můžete pomocí WiFi nebo Bluetooth přetáhnout kam potřebujete.

Integrovaná čočka umístěná v každém rohu obrouček brýlí má 115stupňové pole pohledu a zaznamenává kruhový videozáznam, který je podobnější přirozenému lidskému zraku nebo klasickému obdélníkovému formátu. Natáčení je nastavitelné, můžete tak použít i širší záběry pro krajiny či portréty lidí.

Napájení baterie by mělo vydržet celý den a tak si s nimi opravdu vyhrajete. I přes dřívější nezdary v rámci podobných projektů jiných firem vypadá práce značky Snapchat velice dobře. I designově je práce odvedená na jedničku.

Sám autor Spiegel o brýlích mluví velmi pozitivně. Design je podle něj zjednodušený, uživatelsky příjemný stejně jako aplikace samotná. Žádný vestavěný displej nebo zbytečně složité funkce. Brýle jsou určeny pro zábavu, uvolnění a natáčení videí, které působí reálněji než kdejaké jiné. Brýle vám dovolí promítnout si vlastní vzpomínky a to je mnohdy k nezaplacení.

Snapchat v rámci vypuštění nového produktu do světa přejmenovali svoji společnosti na Snap Inc., aby odráželi rozšířený obsah společnosti. „Změna našeho jména má i další výhodu,“ poznamenal Spiegel. „Při hledání našich produktů bude snazší najít relevantní informace o výrobku spíše než nudné firemní informace nebo finanční analýzy.“

snapchat.com, instagram.com
 

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN VIDEO BRÝLE SNAPCHAT SNAP INC.

Související články

Jak naučit muže žehlit

A je to vůbec možné, přimět muže k tak nelibé činnosti, které tak může vnímat i nejedna žena?

Celý článek

NIKE UNLIMITED STADIUM – dali byste ostrý duel se svým digitálním já?

Společnost NIKE přichází s revolučním stylem trénování. Že by odzvonilo oblíbeným mobilním aplikacím?

Celý článek

Nová kolekce šperků Trash Made opět připomíná podstatu recyklace

O první kolekci značky Trash Made inspirované odpadem z moře jsme vás informovali přesně před rokem. Nyní je tu jejich další počin z oblasti šperků.

Celý článek

Úctyhodná stavba Elbphilharmonie bude otevřena v Hamburku

Spojení hudby a architektury v perfektním díle přineslo švýcarské studio Herzog & de Meuron.

Celý článek

Interiérová inspirace: Doma u Caroline Sieber

Dům stylistky Caroline Sieber je důkazem, že spousta barev a vzorů ještě nemusí nutně znamenat kýč. Vydejte se s námi do londýnského Notting Hillu a inspirujte se perfektními kombinacemi zelené, modré a růžové.

Celý článek

Dovolená plná vášně

Letní dovolená není jen o slunění, vodních radovánkách a o posledních plavkových trendech…

Celý článek
Fujifilm X-T1

Fotoaparát FUJIFILM X-T2

Fotoaparát FUJIFILM X-T2 je nejmodernější nezrcadlový digitální fotoaparát, který využívá špičkové technologie pro dosažení prémiové kvality fotografií a který se vyznačuje výjimečně kvalitním ovládáním a krásným designovým provedením připomínajícím tradiční fotoaparáty.

Celý článek

Jak maximálně vytěžit skrytou sílu INSTAGRAMU?

Instagram není jen interaktivním prostorem pro zábavu, ale také velmi silným marketingovým nástrojem, jehož skrytého potenciálu můžete umět maximálně využít i vy.

Celý článek