dnes je 06.04.2020 a svátek má Vendula

Tom Ford pozval diváky na módní jízdu do newyorské stanice metra

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitel Tom Ford vzal diváky do podzemí na Lower East Side, kde představil v rámci newyorského týdne módy nejnovější kolekci. Metalické odstíny barev jsou od nynějška naprostým must-have na nadcházející jarní a letní sezonu. 

Při příležitosti představení kolekce pozval Tom Ford diváky na odstavenou stanici metra Bowery Street, jež se nachází pod čtvrtí Lower East Side. Energická hudba zpěváka Juliana Emeryho dokreslovala atmosféru celé přehlídky.

 „Tato kolekce je o jednoduchosti. Což však neznamená, že je jednoduchá,” prozradil Tom Ford. Ve sbírce se snoubila šedesátková elegantnost se sportovní pohodlností. 

Kolekce čítající 43 looků obsahovala kromě klasických dámských modelů i pánské. Tom Ford si povětšinou držel u pánských oděvů klasickou neutrální paletu odstínů, ovšem u některých si vyhrál s barvami, a tak jsme mohli vidět například světle růžový či zelený blejzr. Doplňky nehrály v kolekci téměř žádnou roli; kromě již zmíněných slunečních brýlí a několika kabelek do ruky se jimi Ford nezaobíral a soustředil se spíše na oblečení.

„Myslím, že je čas zvolnit a vrátit se ke sportovnímu oblečení, které Ameriku proslavilo po celém světě,” dodal.

Ani důraz na klasickou ženskou siluetu nebyl v nové kolekci důležitý. Volné topy přes balonové sukně nebo saka s rovnými kalhoty vytvářely dojem krabicové siluety a právě v tom je schovaná již zmíněná pohodlnost.

Inspirací se Fordovi stal americký film Podzemka z roku 1985 a fotografie umělce Andy Warhola a jeho múzy Edie Sedgwick z roku 1965. Modelkám byly vyčesány vlasy tak, aby působily jako číro, které mělo představovat Ediin účes a modelové na sobě měli černé sluneční brýle, jaké nosil Andy Warhol. 

Vogue.com, AnotherMag.com

Přidat na Seznam.cz
TOM FORD MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI MÓDNÍ KOLEKCE FASHION SHOW ss20 NYFW NEW YORK FASHION WEEK JARO/LÉTO 2020 ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Kosmetické novinky a nezbytnosti na jaro

Kosmetické novinky a nezbytnosti, které potřebujete vyzkoušet, než to opravdové jaro dorazí. Jen ať jsme připravené!

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek