dnes je 11.08.2022 a svátek má Zuzana

Vpusťte do svého obydlí dostatek přírodního světla

Přidat na Seznam.cz
Postrádá vaše obydlí dostatek přírodního světla? Nevadí, “Lucy“ vaše příbytky dokonale prozáří.

Není osvětlení, které by přesvědčivě imitovalo či přímo nahrazovalo přírodní světlo, jež do našich životů a všedních dnů vnáší slunce. Vše má ale změnit solární robot Lucy od italského studia Solenica.

Soběstačné zařízení jménem Lucy představuje sama zakladatelka značky Diva Tommei, která trávila dlouhé hodiny v tmavé kanceláři v Cambridge. A právě nedostatek přírodního světla ji dovedl k nápadu, jak do místnosti dostat přirozenou cestou více denního svitu.

Tak se zrodila Lucy - robot ve tvaru koule, obsahující zrcadlo, které jednoduše pohlcuje a po celý den odráží sluneční světlo přímo do interiéru. Díky malému elektromotoru taktéž poháněno solární energií se Lucy po celý den tak jako slunečnice otáčí za sluncem, a přivádí do prostoru světlo o intenzitě až 7000 lumenů, což je ve srovnání s běžnou 60 wattovou žárovkou opravdu jiná káva.


V předobjednávkách je Lucy možné pořídit již nyní za zvýhodněnou cenu 199 amerických dolarů, tedy asi 4 800 českých korun.

 

Zdroj: preorderlucy.com

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA MODERNÍ DESIGN BYDLENÍ OSVĚTLENÍ

Související články

Co je to minimalismus a jak funguje v praxi

Minimalismus je hodně omílané téma, ale přesto jej někdo ještě nezná. Ukážeme vám kouzlo minimalismu, uvedeme zajímavé příklady a možná se vám život v minimalistickém měřítku zalíbí.

Celý článek

Tak vypadá království hollywoodské megastar Reese Witherspoon

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde nachází své útočiště slavné hollywoodské hvězdy? Jak tráví svůj volný čas například Reese Witherspoon? Pojďte s námi odhalit, kde a jak bydlí jedna z nejslavnějších blondýnek na světě.

Celý článek

Máte pocit, že máte úzký dům? Pak jste ještě neviděli tento

Toto mikro bydlení najdete v Tokiu, hrdě si za ním stojí architekt Takeshi Hosaka s manželkou a nazvali ho Love2 House.

Celý článek

Domov budoucnosti - zpátky na stromy

Mladý absolvent Westminsterské univerzity navrhl domy ve stromech, které mají vyřešit nedostatek prostoru a vysoké znečištění v londýnských ulicích.

Celý článek

Meryl Streep prodává svůj newyorský byt

Luxusní prosvětlený interiér oživený zajímavými barvami vás rozhodně zaujme. 

Celý článek

Bývalé vile Sainta Laurenta kraluje barevná mozaika

Nahlédněte do prestižní vili, v níž bydlel renovovaný návrhář Yves Saint Laurent.

Celý článek

Bývalý dům Tommyho Hilfigera k prodeji za $6,75 milionů

Bývalý dům módního návrháře Tomyho Hilfigera je momentálně k prodeji za $6,75 milionu. Podívejte se, jak si bydlela jedna z nejslavnějších osobností světa módy. 

Celý článek

Jak využít krásu a sílu mramoru v interiéru?

Mramor je využíván po staletí a pořád nepřestává být in. Existuje mnoho způsobů, jak tento elegantní materiál ve vaší domácnosti využít, podívejte se, jaké to jsou!

Celý článek