dnes je 17.12.2018 a svátek má Daniel

5 důvodů, proč se nebát krátkých vlasů

Že krátké vlasy nejsou nic pro ženy? To už dávno neplatí. My vám povíme proč.

Krátké vlasy jsou tento rok opravdu in a ne nadarmo se říká, že nové vlasy prvním krokem k novému já. Pokud váháte, jestli krátký sestřih zvolit, nebo ne, máme pro vás 5 důvodů, proč rozhodně do krátkých vlasů jít

1. Ženskost neodchází s vlasy

Hodně žen se bojí odhodlat ke kratšímu sestřihu ze strachu, aby nepůsobily přiliš mužně. Ve skutečnosti ale není vůbec čeho se bát. Pokud jste zastánkyní ženských, romantických či sexy looků, s krátkými vlasy rozhodně o nic nepřijdete. Možná i naopak. S krátkými vlasy si můžete dovolit vyrazit klidně celá v růžové a nemusíte se bát toho, že byste vypadala jako panenka barbie. Krátké vlasy váš dámský outfit vyváží a výsledný efekt vás může jedině potěšit.

5 důvodů proč se nebát krátkých vlasů

2. Nové možnosti líčení

Když zrovna nebudete mít náladu oblékat se do šatiček, ale stále si budete chtít připadat žensky, s krátkými vlasy se vám otevírají nové obzory i ve světě líčení. Vaše líčení se může stát také o něco odvážnějším a výraznějším než s dlouhými vlasy, aniž byste působila zmalovaně. Krátké vlasy vám neohraničují obličej tolik jako dlouhé vlasy, které vám splývají k ramenům. Můžete ho tak ohraničit tím, že si vyhrajete s konturováním nebo upozorníte na jiné přednosti, například výraznou rtěnkou či kouřovými stíny.

3. Větší šmrnc

Pravdou je, že s odvážným sestřihem si můžete dovolit experimentovat s oblečením mnohem snáze než s klasickým dlouhým účesem. Ptáte se proč? Krátké vlasy jsou momentálně v kurzu a pro hodně lidí jde o odvážnou věc. Experimentování a extravagantní kousky se teď nosí čím dál víc a hranice módy už jsou opravdu neurčitelné. Když se rozhodnete, že budete experimentovat s bláznivými barvami nebo střihy, budete působit pro ostatní ještě odvážněji, a i když si třeba budete myslet, že jste něco překombinovala nebo šlápla vedle, možná jste právě zavedla nový trend!

5 důvodů proč se nebát krátkých vlasů

4. Žijeme ve 21. století

Když se ostříháte nakrátko, budou se na vás lidé na ulici otáčet a kroutit hlavou, jak si může někdo vůbec nechat něco takového udělat na hlavě. Budou přemýšlet nad tím, jestli jste muž nebo žena. Pryč s těmito mýty! Žijeme ve 21. století a krátké vlasy u žen nejsou zas tak neobvyklou věcí. Většině lidí, které na ulici potkáte, na vás nic zvláštního připadat nebude, někteří se za vámi možná otočí a budou vám tiše závidět vaši odvahu do něčeho takového jít, ale těch pár lidí, kteří vás budou s krátkými vlasy kritizovat, by si stejně něco našli i kdyby byly vaše vlasy dlouhé. Takže pokud se vám krátké vlasy líbí a máte chuť do toho jít, není co řešit!

5. Protože chcete

Jestli by pro vás mělo být něco tou největší motivací k podobné změně, jste to rozhodně vy sama. Dejte si proto na čas, napište si seznam pro a proti, sepněte si vlasy a zkuste experimentovat před zrcadlem. Pokud se rozhodnete do toho opravdu jít, neměla byste se nechat nikým jiným zviklat, a i kdybyste se zprvu lekla, co jste to se sebou udělala, určitě se časem naučíte, jak s novým lookem pracovat. Změnu ocení jak vaše oživené já, tak i vaše okolí. Vy i vaši kamarádi budete mít na co nového se dívat, vy se zabavíte plánováním nové image a vaše hlava se nebude v letních vedrech pařit. A až vás přestanou bavit? Necháte je jednoduše dorůst!

5 důvodů, proč se nebát krátkých vlasů

instagram.com, pinterest.com

VLASY A ÚČESY KRÁTKÉ SESTŘIHY KRÁTKÉ VLASY LETNÍ SESTŘIH DÁMSKÉ ÚČESY TRENDY ÚČESY

Související články

Kendall Jenner je novou tváří vlasových produktů Formawell

Curlingovým žehličkám propůjčila Kendall Jenner své jméno i svou tvář. Tato spolupráce ji v podstatě vrátila zpět do podnikání v „kráse“

Celý článek

Kadeřnice celebrit Lussi Bugner: sebevědomí klientek je odměna za mravenčí práci

Již dvanáct let se hair stylistka Lucie Bugnerová věnuje prodlužování a zahušťování vlasů na nejvyšší úrovni a s maximální individuální péčí ve svém salonu Lussi Bugner v Brně. 

Celý článek

Jak se učesat na společenskou akci?

Období večírků a společenských akcí se kvapem blíží. Jednoduché účesy vhodné pro každého vám pomůžou vypadat skvěle za pár minut.

Celý článek

Vlasová inspirace podle Meghan Markle

To, že jsou vlasy korunou krásy pro každou ženu, není nutné zdůrazňovat. Pokud vaše vlasy vypadají zdravě a vy se cítíte dobře, máte vyhráno. Jak tedy ještě více vylepšit svou kštici? Nechte se inspirovat účesy vévodkyně ze Sussexu.

Celý článek

Padají vám vlasy? Poradíme vám, jak to vyřešit jednou provždy!

Jsou všude a vy se divíte, že ještě nejste bez vlasů. Alespoň v nějaké části života jsme to zažila každá. Vypadávání vlasů se může zdát jako banalita, ale když řídne naše hříva, sebevědomí klesá strmě dolů.

Celý článek

6 tipů jak dostat řídnutí vlasů pod kontrolu

Řídnutí vlasů je velmi nepříjemnou záležitostí. Existuje však několik málo triků, jak ho zpomalit nebo alespoň zamaskovat.

Celý článek

Kadeřnice celebrit radí: přírodní péče o vlasy se vyplatí!

Vlasy - koruna krásy. Tohle rčení by mělo být mantrou každé kadeřnice. Už 12 let se jím řídí i Lucie Bugnerová alias Lussi Bugner.

Celý článek

Jak se nosí třpytivé vlasy jako v Paříži

Nečekaný vlasový trend se objevil na přehlídce Giambattista Valli a rovnou se stal populárním.

Celý článek