dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

5 důvodů, proč se nebát krátkých vlasů

Přidat na Seznam.cz
Že krátké vlasy nejsou nic pro ženy? To už dávno neplatí. My vám povíme proč.

Krátké vlasy jsou tento rok opravdu in a ne nadarmo se říká, že nové vlasy prvním krokem k novému já. Pokud váháte, jestli krátký sestřih zvolit, nebo ne, máme pro vás 5 důvodů, proč rozhodně do krátkých vlasů jít

1. Ženskost neodchází s vlasy

Hodně žen se bojí odhodlat ke kratšímu sestřihu ze strachu, aby nepůsobily přiliš mužně. Ve skutečnosti ale není vůbec čeho se bát. Pokud jste zastánkyní ženských, romantických či sexy looků, s krátkými vlasy rozhodně o nic nepřijdete. Možná i naopak. S krátkými vlasy si můžete dovolit vyrazit klidně celá v růžové a nemusíte se bát toho, že byste vypadala jako panenka barbie. Krátké vlasy váš dámský outfit vyváží a výsledný efekt vás může jedině potěšit.

5 důvodů proč se nebát krátkých vlasů

2. Nové možnosti líčení

Když zrovna nebudete mít náladu oblékat se do šatiček, ale stále si budete chtít připadat žensky, s krátkými vlasy se vám otevírají nové obzory i ve světě líčení. Vaše líčení se může stát také o něco odvážnějším a výraznějším než s dlouhými vlasy, aniž byste působila zmalovaně. Krátké vlasy vám neohraničují obličej tolik jako dlouhé vlasy, které vám splývají k ramenům. Můžete ho tak ohraničit tím, že si vyhrajete s konturováním nebo upozorníte na jiné přednosti, například výraznou rtěnkou či kouřovými stíny.

3. Větší šmrnc

Pravdou je, že s odvážným sestřihem si můžete dovolit experimentovat s oblečením mnohem snáze než s klasickým dlouhým účesem. Ptáte se proč? Krátké vlasy jsou momentálně v kurzu a pro hodně lidí jde o odvážnou věc. Experimentování a extravagantní kousky se teď nosí čím dál víc a hranice módy už jsou opravdu neurčitelné. Když se rozhodnete, že budete experimentovat s bláznivými barvami nebo střihy, budete působit pro ostatní ještě odvážněji, a i když si třeba budete myslet, že jste něco překombinovala nebo šlápla vedle, možná jste právě zavedla nový trend!

5 důvodů proč se nebát krátkých vlasů

4. Žijeme ve 21. století

Když se ostříháte nakrátko, budou se na vás lidé na ulici otáčet a kroutit hlavou, jak si může někdo vůbec nechat něco takového udělat na hlavě. Budou přemýšlet nad tím, jestli jste muž nebo žena. Pryč s těmito mýty! Žijeme ve 21. století a krátké vlasy u žen nejsou zas tak neobvyklou věcí. Většině lidí, které na ulici potkáte, na vás nic zvláštního připadat nebude, někteří se za vámi možná otočí a budou vám tiše závidět vaši odvahu do něčeho takového jít, ale těch pár lidí, kteří vás budou s krátkými vlasy kritizovat, by si stejně něco našli i kdyby byly vaše vlasy dlouhé. Takže pokud se vám krátké vlasy líbí a máte chuť do toho jít, není co řešit!

5. Protože chcete

Jestli by pro vás mělo být něco tou největší motivací k podobné změně, jste to rozhodně vy sama. Dejte si proto na čas, napište si seznam pro a proti, sepněte si vlasy a zkuste experimentovat před zrcadlem. Pokud se rozhodnete do toho opravdu jít, neměla byste se nechat nikým jiným zviklat, a i kdybyste se zprvu lekla, co jste to se sebou udělala, určitě se časem naučíte, jak s novým lookem pracovat. Změnu ocení jak vaše oživené já, tak i vaše okolí. Vy i vaši kamarádi budete mít na co nového se dívat, vy se zabavíte plánováním nové image a vaše hlava se nebude v letních vedrech pařit. A až vás přestanou bavit? Necháte je jednoduše dorůst!

5 důvodů, proč se nebát krátkých vlasů

instagram.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY KRÁTKÉ SESTŘIHY KRÁTKÉ VLASY LETNÍ SESTŘIH DÁMSKÉ ÚČESY TRENDY ÚČESY

Související články

Mohou vlasy bolet? Jak předejít poškození vlasové pokožky a udržet ji zdravou

Máte někdy pocit, že vás bolí vlasy? Je to vůbec možné? Co to způsobuje a jak se správně starat o pokožku hlavy není žádná věda!

Celý článek

Kadeřník Honza Kořínek bojuje v Paříži o mezinárodní kadeřnickou soutěž

Už v pondělí 25. března 2019 se dozvíme výsledky soutěže, které se účastní i šikovný český kadeřník Honza Kořínek. Podpořte ho svým hlasem veřejnosti.

Celý článek

Nejdramatičtější vlasové proměny hvězd od 90. let až po teď

Slavné ženy někdy změní své vlasy tak, že se z nich zrodí nová hvězda k nepoznání. Které účesy už skoro 30 let ovlivňují vkus zbytku světa? Pokud přemýšlíte o změně účesu, tak jste tu správně. 

Celý článek

Pět jednoduchých účesů, když spěcháte do práce

Každý z nás má někdy bad hair day. Pokud spěcháte do práce a nevíte si rady s vašimi vlasy, připravili jsme pět jednoduchých účesů, kterými rozhodně nic nezkazíte.

Celý článek

Chcete mít krásnější a zdravější vlasy? Víme jak na to

Přírodní věci prostě frčí. Ať už jsou to biopotraviny, biokosmetika, nebo právě přírodní barvy na vlasy. Pojďme se podívat, jak nakupovat hennu a hennové barvy a nenapálit se.

 

Celý článek

Newyorský týden módy: 5 největších trendů v kráse

Překvapivé, zajímavé a částečně nositelné byly trendy v líčení i účesech na přehlídkách ve velkém jablku. Několik návrhářů se dokonce shodlo v podobných nápadech!

Celý článek

Vévodkyně Kate inspirovala trend čelenek do vlasů

Krásná vévodkyně si osvojila nošení čelenek při každé příležitosti. Stala se jejím osobitým stylem!

Celý článek

Vyhlášení vítězů z řad mužů milujících luxusní pánské holičství přineslo výhru v podobě Harley Davidson

Ve čtvrtek jsme se zúčastnili Slavnostního vyhlášení vítězů cen Gentlemen's Barber Clubu, přehlídky šperků i vystoupení zpěváka Jana Kopečného. Být v tomto klubu se pánům rozhodně vyplatí.

Celý článek