dnes je 24.09.2018 a svátek má Jaromír

5 důvodů, proč se nebát krátkých vlasů

Že krátké vlasy nejsou nic pro ženy? To už dávno neplatí. My vám povíme proč.

Krátké vlasy jsou tento rok opravdu in a ne nadarmo se říká, že nové vlasy prvním krokem k novému já. Pokud váháte, jestli krátký sestřih zvolit, nebo ne, máme pro vás 5 důvodů, proč rozhodně do krátkých vlasů jít

1. Ženskost neodchází s vlasy

Hodně žen se bojí odhodlat ke kratšímu sestřihu ze strachu, aby nepůsobily přiliš mužně. Ve skutečnosti ale není vůbec čeho se bát. Pokud jste zastánkyní ženských, romantických či sexy looků, s krátkými vlasy rozhodně o nic nepřijdete. Možná i naopak. S krátkými vlasy si můžete dovolit vyrazit klidně celá v růžové a nemusíte se bát toho, že byste vypadala jako panenka barbie. Krátké vlasy váš dámský outfit vyváží a výsledný efekt vás může jedině potěšit.

5 důvodů proč se nebát krátkých vlasů

2. Nové možnosti líčení

Když zrovna nebudete mít náladu oblékat se do šatiček, ale stále si budete chtít připadat žensky, s krátkými vlasy se vám otevírají nové obzory i ve světě líčení. Vaše líčení se může stát také o něco odvážnějším a výraznějším než s dlouhými vlasy, aniž byste působila zmalovaně. Krátké vlasy vám neohraničují obličej tolik jako dlouhé vlasy, které vám splývají k ramenům. Můžete ho tak ohraničit tím, že si vyhrajete s konturováním nebo upozorníte na jiné přednosti, například výraznou rtěnkou či kouřovými stíny.

3. Větší šmrnc

Pravdou je, že s odvážným sestřihem si můžete dovolit experimentovat s oblečením mnohem snáze než s klasickým dlouhým účesem. Ptáte se proč? Krátké vlasy jsou momentálně v kurzu a pro hodně lidí jde o odvážnou věc. Experimentování a extravagantní kousky se teď nosí čím dál víc a hranice módy už jsou opravdu neurčitelné. Když se rozhodnete, že budete experimentovat s bláznivými barvami nebo střihy, budete působit pro ostatní ještě odvážněji, a i když si třeba budete myslet, že jste něco překombinovala nebo šlápla vedle, možná jste právě zavedla nový trend!

5 důvodů proč se nebát krátkých vlasů

4. Žijeme ve 21. století

Když se ostříháte nakrátko, budou se na vás lidé na ulici otáčet a kroutit hlavou, jak si může někdo vůbec nechat něco takového udělat na hlavě. Budou přemýšlet nad tím, jestli jste muž nebo žena. Pryč s těmito mýty! Žijeme ve 21. století a krátké vlasy u žen nejsou zas tak neobvyklou věcí. Většině lidí, které na ulici potkáte, na vás nic zvláštního připadat nebude, někteří se za vámi možná otočí a budou vám tiše závidět vaši odvahu do něčeho takového jít, ale těch pár lidí, kteří vás budou s krátkými vlasy kritizovat, by si stejně něco našli i kdyby byly vaše vlasy dlouhé. Takže pokud se vám krátké vlasy líbí a máte chuť do toho jít, není co řešit!

5. Protože chcete

Jestli by pro vás mělo být něco tou největší motivací k podobné změně, jste to rozhodně vy sama. Dejte si proto na čas, napište si seznam pro a proti, sepněte si vlasy a zkuste experimentovat před zrcadlem. Pokud se rozhodnete do toho opravdu jít, neměla byste se nechat nikým jiným zviklat, a i kdybyste se zprvu lekla, co jste to se sebou udělala, určitě se časem naučíte, jak s novým lookem pracovat. Změnu ocení jak vaše oživené já, tak i vaše okolí. Vy i vaši kamarádi budete mít na co nového se dívat, vy se zabavíte plánováním nové image a vaše hlava se nebude v letních vedrech pařit. A až vás přestanou bavit? Necháte je jednoduše dorůst!

5 důvodů, proč se nebát krátkých vlasů

instagram.com, pinterest.com

VLASY A ÚČESY KRÁTKÉ SESTŘIHY KRÁTKÉ VLASY LETNÍ SESTŘIH DÁMSKÉ ÚČESY TRENDY ÚČESY

Související články

Rozkvetlé vlasy u Rodarte pro Jaro 2019

Modelky se po mole procházely v romantických účesech s čerstvých květin ve stylu Art Deco.

Celý článek

Jak se nosí šátek ve vlasech

Létem trend šátků nemusí nutně končit. Nechte se inspirovat, jak ho lze nosit v kterémkoli ročním období.

Celý článek

Jak se nosí retro látková gumička v roce 2018

S oblíbeným módním návratem 80. let se překvapivě objevila i látková gumička.

 

Celý článek

Cold brew hair - vlasový trend letošního podzimu

Pro všechny brunetky a milovnice kávy zároveň bude letošní podzim jako stvořený.

Celý článek

Jak přežít dorůstání vlasů?

Krátké vlasy vás omrzely a v hlavě si pohráváte s myšlenkou dlouhé bohaté hřívy? Proč ne. Ale jak si s vlasy poradit, než dorostou?!

Celý článek
letní vlasy

Sluníčko, chlór a sůl - nepřítel vlasů v létě

I vaše vlasy potřebují v létě ochranu. Jak si je ochránit před chlórem, solí a sluníčkem? 

 

Celý článek

Zkusili jsme trichologii a rašelinovou proceduru - fungují?

Přijali jsme pozvání do nejznámějšího trichologického centra v Česku a prošli si vyšetřením i celou pečující procedurou. Co jsme se dozvěděli a poznali jsme vůbec výsledek?

Celý článek

Trendy účesy tohoto roku podle Instagramu, které musíte znát

Sedm účesů z Instagramu, které jsou hitem letošní sezóny. Přivítejte variace ofiny i návrat 60. let.

Celý článek