dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Bývalá nemocnice jako centrum designu

Přidat na Seznam.cz
Brazilské studio Debaixo do Bloco pojalo opuštěný kout bývalé nemocnice pro vytvoření umělecké galerie.

Nemocnice v brazilském hlavním městě vznikla v padesátých letech dvacátého století. Její rozloha činí 105 metrů čtverečních a nyní je tento prostor využit jako umělecká galerie a prostor pro různé události. Nové jméno těchto prostor je Galeria Meia 1.

Oprava budovy se vzala od základů, tedy i přeměnou, zbořením a postavením nových stěn. Betonová konstrukce, která se skládá ze tří zakřivených nosníků podepřených sérií sloupů, dostala nový rozměr, velká část však zůstala bez nové fasády. Povrchové úpravy stěn nebyly nijak výrazné, to co jim zůstalo, je jejich hrubá struktura.

„Beton a konstrukce jsou bez povrchových úprav, aby zachovaly rustikální vzhled a odhalily nedokonalosti a pravost prostoru,“ řekl Debaixo do Bloco, majitel uměleckého studia.

Průsvitné skleněné žaluzie jsou osazeny podél zakřivené stěny v přední části galerie, aby vpustily dostatek denního světla a zároveň, aby zachovaly soukromí. K dokonalosti to ladí vhodně zvolenými záclonami. Okna jsou umístěna na otočných čepech a otevírají se do zahrady.


 

Tmavě šedé podlahové desky poskytují galerii neutrální pozadí. Většina zařízení vybraného pro galerii obsahuje hnědé odstíny, které kompenzují monochromní pozadí. Mezi těmito kousky je například židle z nízké hnědé kůže, která je umístěna mezi betonovými sloupy pod velkou stojací lampou. Dále tu jsou rozkládací pohovka podél jedné stěny a dřevěné stoly. K dispozici je také dvojice šedých židlí s dřevěnými rámečky a koberci s geometrickými vzory, které rozjasní prostor. „Uprostřed tohoto šedého a bílého klimatu byl nábytek záměrně vybrán v karamelové barvě, přírodní kůži a dřevě, aby do galerie přivedl teplo a zabránil chladnému pocitu z místnosti."

dezeen.com
 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN GALERIE MUZEUM DEBAIXO DO BLOCO GALERIA MEIA 1

Související články

Bytové doplňky

Pokojovky: Uklidňující, módní a praktický bytový doplněk

Závěsná skleněná aerária zdobená dary moře a zeleným sukulentem patřila mezi žhavé trendy bytových dekorací minulého roku. Jaké jsou aktuální trendy mezi bytovými doplňky?

Celý článek

Značka Versace vytvořila nové luxusní cestovní balíčky pro leteckou společnost Turkish Airlines

Turecká letecká společnost Turkish Airlines opravdu na svých zákaznících ani zaměstnancích nešetří. Od července totiž svým cestujícím nabízí speciální cestovatelské balíčky od značky Versace. Podívejte se, na co se můžete těšit až příště s touto společností poletíte.

Celý článek

Trendy decor bytu aneb Co právě frčí?

Zařizujete si právě nový byt nebo aspoň jeho nový vzhled? Chcete se ve svém bytě cítit nejen příjemně a útulně, ale i inspirativně? Rady a nápady jak na to, najdete u nás v článku...

Celý článek

Back to school: Vše, co by vám na začátku školního roku nemělo chybět

A že toho je, co je potřeba na přelomu srpna a září pořídit. V tomto článku vynecháme oblečení, ale zaměříme se na ty nejlepší batohy, školní potřeby a další nezbytnosti do vaší lavice.

Celý článek

I v koupelně se můžete cítit královsky! Zaměřte se na výběr správných doplňků a máte vyhráno

Luxusní design a důraz na kvalitu a původ materiálů můžete vnímat i ve své koupelně. Jedinečné textury, velkolepost, ale také ohleduplnost vůči planetě jsou základními stavebními kameny společnosti Gessi.

 

Celý článek

Nové stolování od značky Dior ocení zejména lidé ve znamení Panny

Letní kolekce kreativní návrhářky Dior Maison, Cordelie de Castellane představuje několik stolovacích prvků, které ocení zejména lidé ve znamení Panny.

Celý článek

Vkus není otázkou peněz, ale osobnosti, říká designérka interiéru Kateřina Šindelářová

Pro vytvoření dokonalého prostoru ať už pro rodinný život, nebo pro práci, je nezbytné vnímat první dojem z celého projektu. Pocit, který na vás daná místnost či budova dýchne, je základním stavebním kamenem. Pak už společně stavíte svůj vlastní sen…

Celý článek

Drew Barrymore představila svou vlastní kolekci nábytku a designu pro děti

Drew Barrymore, americká hvězda a ikona, nám přináší svou novou kolekci, kterou vytvořila nejen pro své děti. Najdeme v ní cenově dostupný nábytek do dětských pokojů, doplňky, pestrobarevné obrázky nebo polštářky a také spoustu nápadů, jak vyzdobit útočiště malých dobrodruhů.

Celý článek