dnes je 20.06.2019 a svátek má Květa

Bývalá nemocnice jako centrum designu

Přidat na Seznam.cz
Brazilské studio Debaixo do Bloco pojalo opuštěný kout bývalé nemocnice pro vytvoření umělecké galerie.

Nemocnice v brazilském hlavním městě vznikla v padesátých letech dvacátého století. Její rozloha činí 105 metrů čtverečních a nyní je tento prostor využit jako umělecká galerie a prostor pro různé události. Nové jméno těchto prostor je Galeria Meia 1.

Oprava budovy se vzala od základů, tedy i přeměnou, zbořením a postavením nových stěn. Betonová konstrukce, která se skládá ze tří zakřivených nosníků podepřených sérií sloupů, dostala nový rozměr, velká část však zůstala bez nové fasády. Povrchové úpravy stěn nebyly nijak výrazné, to co jim zůstalo, je jejich hrubá struktura.

„Beton a konstrukce jsou bez povrchových úprav, aby zachovaly rustikální vzhled a odhalily nedokonalosti a pravost prostoru,“ řekl Debaixo do Bloco, majitel uměleckého studia.

Průsvitné skleněné žaluzie jsou osazeny podél zakřivené stěny v přední části galerie, aby vpustily dostatek denního světla a zároveň, aby zachovaly soukromí. K dokonalosti to ladí vhodně zvolenými záclonami. Okna jsou umístěna na otočných čepech a otevírají se do zahrady.


 

Tmavě šedé podlahové desky poskytují galerii neutrální pozadí. Většina zařízení vybraného pro galerii obsahuje hnědé odstíny, které kompenzují monochromní pozadí. Mezi těmito kousky je například židle z nízké hnědé kůže, která je umístěna mezi betonovými sloupy pod velkou stojací lampou. Dále tu jsou rozkládací pohovka podél jedné stěny a dřevěné stoly. K dispozici je také dvojice šedých židlí s dřevěnými rámečky a koberci s geometrickými vzory, které rozjasní prostor. „Uprostřed tohoto šedého a bílého klimatu byl nábytek záměrně vybrán v karamelové barvě, přírodní kůži a dřevě, aby do galerie přivedl teplo a zabránil chladnému pocitu z místnosti."

dezeen.com
 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN GALERIE MUZEUM DEBAIXO DO BLOCO GALERIA MEIA 1

Související články

Nábytek Star Wars, o kterém jste jistě vždycky snili, si nyní můžete koupit v USA

Nejspíš patříte mezi velké fandy Hvězdných válek a každou kapitolu mezigalaktické ságy naprosto hltáte. Pak vás nábytek v duchu Star Wars rozhodně potěší.

Celý článek

POMELLATO A CHIARA FERRAGNI představují „POMELLATO SISTERHOOD INITIATIVE “

Pomellato - Chiara Ferragni - Cass Bird. To jsou tři pojmy, tři ikony, tři jména, která když se spojí, musí vzniknout něco velkolepého.

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Minnie Driver designérkou: představujeme vám její kolekci nábytku a doplňků

Pokud hledáte inspiraci, jak zvelebit váš domov, pak vás určitě zaujme neobvyklá spolupráce herečky Minnie Driver a One Kings Lane.

Celý článek

Designové vychytávky na červen

Měsíc červen nám přináší první horké dny a příroda rozkvétá v sadech i zahradách. Počasí nám konečně dovoluje vyrazit do ulic v letních šatech a prodyšné obuvi. Co nabízejí čeští designéři?

Celý článek

IKEA vytvořila speciální kolekce nábytku ze seriálů Přátelé, Simpsonovi a Stranger Things

Chtěli jste někdy žít jako v seriálu? Nyní můžete. Švédská značka IKEA vytvořila speciální kolekce nábytku inspirované obýváky ze slavných seriálů jako Přátelé, Simpsonovi nebo Strangers things.

Celý článek

Tak vypadá království hollywoodské megastar Reese Witherspoon

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde nachází své útočiště slavné hollywoodské hvězdy? Jak tráví svůj volný čas například Reese Witherspoon? Pojďte s námi odhalit, kde a jak bydlí jedna z nejslavnějších blondýnek na světě.

Celý článek