dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Sestry Hadid i téma rozdílných kultur v jarní kolekci Prabal Gurung

Jarní kolekce Prabal Gurung je obklopena přírodou a barvami. Rovněž také láskou vůči různým kulturám a snahou vymazat hranice, které nás rozdělují.

V této kolekci se návrhář zaměřil na oblast podhůří svého rodného Nepálu. I když je to poměrně prázdné místo, dokázal z kolekce vytěžit nádherné šaty plné živých barev.

Modely jsou převážně pojaté pro atletické a sportovní postavy. Uvidíte zde přísně rozdělené dámské a pánské oblečení. Gurung na myšlenku unisex oblečení totiž nevěří. Veselé jarní barvy podtrhují sportovní oblečení, ale rovněž šaty vypadají v tomto podání velmi příjemně. Volná mysl, tvar přesýpacích hodin a šňůrka z horolezeckého vybavení jsou možná zajímavou kombinací, ale v celku vypadající dobře.

I sám návrhář potvrdil, že se během tvorby této kolekce cítil velmi uvolněný, což se na modelech jednoduše podepsalo. Přímočarost a náboženský podtext v podání modelů z téměř třiceti různých zemí byly bonusem navíc.

wwd.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PRABAL GURUNG KULTURA GIGI HADID BELLA HADID JARO 2019

Související články

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek