dnes je 21.07.2019 a svátek má Vítězslav

Sestry Hadid i téma rozdílných kultur v jarní kolekci Prabal Gurung

Přidat na Seznam.cz
Jarní kolekce Prabal Gurung je obklopena přírodou a barvami. Rovněž také láskou vůči různým kulturám a snahou vymazat hranice, které nás rozdělují.

V této kolekci se návrhář zaměřil na oblast podhůří svého rodného Nepálu. I když je to poměrně prázdné místo, dokázal z kolekce vytěžit nádherné šaty plné živých barev.

Modely jsou převážně pojaté pro atletické a sportovní postavy. Uvidíte zde přísně rozdělené dámské a pánské oblečení. Gurung na myšlenku unisex oblečení totiž nevěří. Veselé jarní barvy podtrhují sportovní oblečení, ale rovněž šaty vypadají v tomto podání velmi příjemně. Volná mysl, tvar přesýpacích hodin a šňůrka z horolezeckého vybavení jsou možná zajímavou kombinací, ale v celku vypadající dobře.

I sám návrhář potvrdil, že se během tvorby této kolekce cítil velmi uvolněný, což se na modelech jednoduše podepsalo. Přímočarost a náboženský podtext v podání modelů z téměř třiceti různých zemí byly bonusem navíc.

wwd.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PRABAL GURUNG KULTURA GIGI HADID BELLA HADID JARO 2019

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek