dnes je 21.04.2018 a svátek má Alexandra

Zuhair Murad postavil podzimní konfekční kolekci na luxusu haute couture

Syté tóny, vyšívání, volánky, třásně, peří a kožešiny. Návrhář Zuhair Murad využil těch největších taháků, které spojil v podzimní kolekci. 

Edwardská éra

Viktoriánské období pravděpodobně všichni znají, doba Edwardská po ní přímo následovala. V oblasti módy to znamenalo zjemnění výrazných viktoriánských prvků, ale stále přetrvávaly kanýrky, výšivky, volánky a nadýchané rukávy. Libanonský návrhář Zuhair Murad nemůže zapřít inspiraci tímto obdobím. Ve své podzimní Ready-to-Wear kolekci použil hned několik typických prvků a jeho modelky působily jako velmi bohaté a exkluzivně oblečené divy. 

Muradovi se povedlo vytvoři iluzi návratu v čase do počátku dvacátého století. Každý z jeho modelů by si mohla obléknout půvabná vlivná dáma a vyrazit do společnosti. Dojem jedinečnosti a velké opulence vytvářely především kombinace jen těch nejkvalitnějších materiálů včetně kožešin, saténu, celoplošných krajek a peří. 

V barevném hávu

Návrhář si byl zároveň moc dobře vědom, že použije-li na takto silnou a poutavou kolekci syté odstíny, roztleská publikum ještě více. V jeho kolekci o více jak třiceti modelech se střídala jedna privilegovanější barva za druhou - po smaragdové následovala tyrkysová, rudá, fuchsiová i cyklámenová. Kromě nahlédnutí do poviktoriánské doby použil Murad prvky boho stylu. Na šatech spojoval květinové vzory s krajkami a prostorovými nášivkami. Ukázal několik bohatých kožešinových kabátů a také prodloužil linii nohou díky vysoce posazenému pasu a rozparkům.

Modely doplňovaly klobouky, kožené rukavice a kotníkové kozačky. Jak napsal Vogue, namísto Ready-to-Wear jsme měli pocit, že nahlížíme na Ready-to-Couture. Zuhair Murad již dlouhodobě stírá rozdíly mezi konfekcí a Couture a tentokrát už snad oba pojmy splynuly do jednoho. Obdivuhodný luxus od opravdového módního umělce...

Tak tohle mělo grády.

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZUHAIR MURAD PODZIM/ZIMA 2018-2019 PETROLEJOVÁ BARVA

Související články

Michal Marek nás v nové kolekci posílá do alternativní budoucnosti

Český návrhář představil v dubnu svou novou kolekci. Přavažují v ní neutrální tóny s akcentem ve stříbrné a zlaté a nese jméno Alternative Future. 

Celý článek

Nenechte si ujít žhavé kousky z jarní kolekce Victoria's Secret

Co přínáší nová kolekce oblíbené značky spodního prádla Victoria's Secret? Dočkáme se romantiky i dravosti.

Celý článek

Obrazem: Jarní výlohy světových návrhářů

Nadrozměrné zpracování květin je hlavní myšlenkou aktuálního jara. Tulipány, růže i obyčejné cibulky slouží k přivítání jara 2018 od těch největších módních velikánů.

Celý článek

Wendelborn přichází s novou kolekcí jeanů

Kate Wendelborn před pár dny představila novou kolekci černých a bílých džínů. Stanou se jedním z největších hitů tohoto roku?

Celý článek

Oslavte život spolu s jarní kolekcí 2018 Jaroslavy Procházkové

Mramorový sál pražské Lucerny má za sebou další z přehlídek české návrhářky Jaroslavy Procházkové. Ta je určena pro letošní jaro a léto.

Celý článek

Nová Burberry kampaň "The trench reimagined" jako oslava ikonického trenčkotu

Burberry ve své nejnovější kampani oslavuje svůj nejikoničtější kousek aneb trenchcoat 10x jinak a stále stylově.

Celý článek

Kolekce Chanel 2018 reflektuje Lagerfeldovu lásku k podzimu

Zamilovat se do podzimu asi není vůbec těžké. A zamilovat se do Chanel? S tím už se člověk snad i narodí. Prohlédněte si, jak se láska pojí s láskou. 

Celý článek

Nejlepší pouliční modely ze Šanghajského týdne módy

Soudě podle vzhledu jednotlivých modelů, většina návštěvníků Šanghaj fashion weeku se přizpůsobila tématu a vyrazila v podzimních modelech.

Celý článek