dnes je 24.03.2019 a svátek má Gabriel

Zuhair Murad postavil podzimní konfekční kolekci na luxusu haute couture

Přidat na Seznam.cz
Syté tóny, vyšívání, volánky, třásně, peří a kožešiny. Návrhář Zuhair Murad využil těch největších taháků, které spojil v podzimní kolekci. 

Edwardská éra

Viktoriánské období pravděpodobně všichni znají, doba Edwardská po ní přímo následovala. V oblasti módy to znamenalo zjemnění výrazných viktoriánských prvků, ale stále přetrvávaly kanýrky, výšivky, volánky a nadýchané rukávy. Libanonský návrhář Zuhair Murad nemůže zapřít inspiraci tímto obdobím. Ve své podzimní Ready-to-Wear kolekci použil hned několik typických prvků a jeho modelky působily jako velmi bohaté a exkluzivně oblečené divy. 

Muradovi se povedlo vytvoři iluzi návratu v čase do počátku dvacátého století. Každý z jeho modelů by si mohla obléknout půvabná vlivná dáma a vyrazit do společnosti. Dojem jedinečnosti a velké opulence vytvářely především kombinace jen těch nejkvalitnějších materiálů včetně kožešin, saténu, celoplošných krajek a peří. 

V barevném hávu

Návrhář si byl zároveň moc dobře vědom, že použije-li na takto silnou a poutavou kolekci syté odstíny, roztleská publikum ještě více. V jeho kolekci o více jak třiceti modelech se střídala jedna privilegovanější barva za druhou - po smaragdové následovala tyrkysová, rudá, fuchsiová i cyklámenová. Kromě nahlédnutí do poviktoriánské doby použil Murad prvky boho stylu. Na šatech spojoval květinové vzory s krajkami a prostorovými nášivkami. Ukázal několik bohatých kožešinových kabátů a také prodloužil linii nohou díky vysoce posazenému pasu a rozparkům.

Modely doplňovaly klobouky, kožené rukavice a kotníkové kozačky. Jak napsal Vogue, namísto Ready-to-Wear jsme měli pocit, že nahlížíme na Ready-to-Couture. Zuhair Murad již dlouhodobě stírá rozdíly mezi konfekcí a Couture a tentokrát už snad oba pojmy splynuly do jednoho. Obdivuhodný luxus od opravdového módního umělce...

Tak tohle mělo grády.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZUHAIR MURAD PODZIM/ZIMA 2018-2019 PETROLEJOVÁ BARVA

Související články

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek