dnes je 25.09.2018 a svátek má Zlata

Zuhair Murad postavil podzimní konfekční kolekci na luxusu haute couture

Syté tóny, vyšívání, volánky, třásně, peří a kožešiny. Návrhář Zuhair Murad využil těch největších taháků, které spojil v podzimní kolekci. 

Edwardská éra

Viktoriánské období pravděpodobně všichni znají, doba Edwardská po ní přímo následovala. V oblasti módy to znamenalo zjemnění výrazných viktoriánských prvků, ale stále přetrvávaly kanýrky, výšivky, volánky a nadýchané rukávy. Libanonský návrhář Zuhair Murad nemůže zapřít inspiraci tímto obdobím. Ve své podzimní Ready-to-Wear kolekci použil hned několik typických prvků a jeho modelky působily jako velmi bohaté a exkluzivně oblečené divy. 

Muradovi se povedlo vytvoři iluzi návratu v čase do počátku dvacátého století. Každý z jeho modelů by si mohla obléknout půvabná vlivná dáma a vyrazit do společnosti. Dojem jedinečnosti a velké opulence vytvářely především kombinace jen těch nejkvalitnějších materiálů včetně kožešin, saténu, celoplošných krajek a peří. 

V barevném hávu

Návrhář si byl zároveň moc dobře vědom, že použije-li na takto silnou a poutavou kolekci syté odstíny, roztleská publikum ještě více. V jeho kolekci o více jak třiceti modelech se střídala jedna privilegovanější barva za druhou - po smaragdové následovala tyrkysová, rudá, fuchsiová i cyklámenová. Kromě nahlédnutí do poviktoriánské doby použil Murad prvky boho stylu. Na šatech spojoval květinové vzory s krajkami a prostorovými nášivkami. Ukázal několik bohatých kožešinových kabátů a také prodloužil linii nohou díky vysoce posazenému pasu a rozparkům.

Modely doplňovaly klobouky, kožené rukavice a kotníkové kozačky. Jak napsal Vogue, namísto Ready-to-Wear jsme měli pocit, že nahlížíme na Ready-to-Couture. Zuhair Murad již dlouhodobě stírá rozdíly mezi konfekcí a Couture a tentokrát už snad oba pojmy splynuly do jednoho. Obdivuhodný luxus od opravdového módního umělce...

Tak tohle mělo grády.

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZUHAIR MURAD PODZIM/ZIMA 2018-2019 PETROLEJOVÁ BARVA

Související články

Vivienne Westwood šetří planetu v jarní kolekci 2019

Hlavním tématem video přehlídky od Vivienne Westwood byla fast fashion, její omezení a typický znak této značky- anarchismus.

Celý článek

Jaro v podání Josepa Fonta značky Delpozo je plné umění

Návrhář Josep Font se tak soustředil na jaro, že se nechal inspirovat sklářským umělcem Fulvio Bianconim, který vytvořil dílo Fifties Murano plné květin.

Celý článek

Harry Styles, Gucci a zvěř v hlavní roli - přichází nejnovější kampaň Cruise 2019

Krmí, usmívá se, překypuje roztomilostí a elegancí. To je Harry Styles a jeho představení nové pánské kolekce pro jednu z nejznámějších módních značek této doby.

Celý článek

Versus Versace s grafickými potisky a recyklovatelnými materiály

Recyklace textilií, grafické popisky, nejednotná kolekce a známé jméno stojí za jarní kolekcí 2019.

Celý článek

Pohádková Marchesa vytvořila pro Jaro 2019 jemné víly

Přeneste se do světa víl, zasněte se a nechte se unášet nedotčenou přírodou a krásou těchto šatů…

Celý článek

Kolekci Marca Jacobse si nejspíš nekoupíte, zato vás rozhodně pobaví

Některá média nazvala tuto kolekci jako magickou. My si k tomu přidáme větší dávku fantazie a kromě cukrové vaty a velkých bonbónů v těchto šatech možná uvidíme i kousek módy.

Celý článek

Bella Hadid a téma pláže na přehlídce Michael Kors Collection

Michael Kors o sobě prozradil, že je člověk, který umí zvednout náladu. Což se v dnešním světě plném zármutku hodí. Proto svou kolekci zahalil do veselých barev a prostředí pláže.

Celý článek

Nicky Zimmermann přinesla do jarní kolekce sexy a smyslné modely

Návrhářka Nicky Zimmermann se nechala pro jarní kolekci roku 2019 ovlivnit australským hitem „Number 96“ ze sedmdesátých let.

Celý článek