dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Jak šel čas s Leonardem DiCapriem v Hollywoodu

Přidat na Seznam.cz
Právě DiCaprio je jedním z Hollywoodských herců, kteří si každý cent museli vydřít. Pojďme si jeho kariéru malinko zrekapitulovat.

V posledních dnech je Leonardo DiCaprio pod drobnohledem všech světových médií. Nejenom že se rozešel s krásnou modelkou Kelly Rohrbachovou, ale právě začátek roku je obdobím, kdy se rozdávají jedny z nejlepších filmových nominací. Ne nadarmo se říká, že poslední snímek, kde si Leonardo zahrál, mu konečně přinese vysněného Oscara. Stane se tak ale?

Revenant: Zmrtvýchvstání  je snímkem, který dosáhl na Zlaté Glóby a nechybí ani v Oscarových nominacích. DiCaprio je trojnásobným držitelem nominace na Oscara, nikdy však žádného nezískal, a tak se hlasitě spekuluje, zda se jeho smůla konečně prolomí.

 

DiCaprio se narodil v Hollywoodu a s herectvím začal již ve 14 letech. První velký úspěch přišel s rolí mentálně postiženého mladíka ve filmu Co žere Gilerta Grapea, za jehož ztvárnění získal své první nominace na Oscara a Zlatý glóbus.

Následovalo mnoho rozporuplných rolí, se kterými se DiCaprio vždy vypořádal s naprostou elegancí. Skvěle zahrál narkomana v dramatu Rváčův deník i sexuálně narušeného básníka ve filmu Úplné zatmění. O dva roky později tedy v roce 1997 přišla jedna z hlavních a nezapomenutelných rolí, kdy si po boku herečky Kate Winslet zahrál v kasovním trháku Titanik.

Mnoho rolí pak díky svému hereckému umění oživil do reálné podoby a s přibývajícím věkem nejenom že hraje čím dál líp, ale rostou i jeho sympatie.

DiCaprio je navíc známým ochráncem životního prostředí v celosvětovém měřítku, produkoval například dokumentární snímek 11. hodina a byla založena Nadace Leonarda DiCapria. Sám je navíc členem výborů ve Světovém fondu na ochranu přírody, Radě pro ochranu přírodních zdrojů a Mezinárodním fondu na ochranu zvířat. A tím si u naší redakce získal absolutní obdiv.

 

pinterest.com, facebook.com

 

Přidat na Seznam.cz
LEONARDO DICAPRIO

Související články

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek

Slavní muži, kteří zrají jako víno

Nejznámější muži světa se časem mění v ještě více atraktivní hvězdy a mají nezapomenutelné tváře i dnes! Na kterých se zub času podepsal pozitivně, si přečtěte v tomto článku. 

Celý článek

Pojďte si prohlédnout nový dům Leonarda DiCapria v LA

Oblíbený herec Leonardo DiCaprio si pořídil v Los Angeles nový palác. Pojďte do něj nahlédnout prostřednictvím fotografií.

Celý článek

10 nejkrásnějších filmových šatů

Pro nezapomenutelný filmový zážitek jsou potřeba i dobré kostýmy. Ty nejlepší šaty si však zapamatujete sami o sobě. Tady jsou ty nejkrásnější z nich.

Celý článek

Čtvrtý ročník charitativní události Leonarda DiCapria nabídl mnoho známých osobností

Na další charitativní akci se Leonardo DiCaprio spojil se svými kolegy z filmu Titanic. Kate Winslet a Billy Zane nebyli jediné hvězdy, které se akce zúčastnili.

Celý článek

Jak vypadá letní resort Leonarda DiCapria

Leonardo DiCaprio má ve výstavbě vlastní a vůči přírodě přátelský resort na ostrově Belize. Hotový by měl být v roce 2018.

Celý článek