dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Obávané a nepříjemné strie - nejsou jen problémem těhotných

Přidat na Seznam.cz
Běžně se dočítáme o tom, jak se striemi bojovat v těhotenství a jak se jim pokusit vyhnout. Jenže co když vůbec nejste těhotná nebo silná a strie přijdou naprosto bez ohlášení?

Problém strií obecně nejvíce řeší (nastávající) maminky. Pokud z nich mají strach, od samého počátku těhotenství se pravidelně mažou na všech rizikových partií a pomocí této prevence jim často opravdu předejdou. Jenže už se tolik nemluví o tom, že nevzhledné jizvičky na kůži mají i jiné než těhotné nebo silné ženy. Mohou totiž trápit i hubené mladé dívky, které rychle nevyrostly ani neztloustly. Příčin praskání jedné ze spodních vrstev kůže, která se navenek projevuje červenými, fialovými, modrými a nakonec bílými liniemi nejčastěji na stehnech, zadku nebo břiše, je více. Kromě rychlého příbytku na váze nebo růstu v období dospívání má vliv také dědičnost a především hormonální změny. Co z toho vyplývá? Že i když jste štíhlá, nerostete a těhotenství není váš aktuální stav, strie se můžou objevit. Mohou za to hormonální nerovnosti, které kromě puberty, těhotenství a menopauzy mají co dočinění i s běžnými hormonálními výkyvy případně užíváním léků, jako jsou například kortikoidy, které zapříčiňují ztenčování pokožky, která v důsledku na to praská.  

Boj se striemi nemá příliš příznivé předpoklady. Ale vyhněme se tomu, shrnout ho jako beznadějný. Protože kromě lékařských zákroků, které po několika opakování dokážou strie výrazně zmírnit nebo úplně odstranit, můžete bojovat i sama. S pomocí speciálně vyráběných olejů, které se soustředí na hloubkovou hydrataci a sjednocení barvy pokožky, máte velkou šanci s estetickým problémem alespoň remizovat. Nejefektivnější je mazání postižených míst nebo těch ohrožených dvakrát denně. Zároveň vám žádný kosmetický přípravek neslíbí okamžitý účinek. První změny k lepšímu se vyplatí hledat až po třech měsících používání. Strie jsou pro ženy, které dbají na hezkou postavu, peklem. Boj je nejistý, ale možný. 

Pokud i vy patříte mezi ty, které se za své strie stydí, neschovávejte se v létě do šátku uvázaného kolem pasu. Zkuste se vydat na cestu pravidelného mazání. 

Protože když to zabere, tak se to přece vyplatí, ne?

P.S.: Buďte trpělivá. 

P.P.S.: Fandíme vám. 

P.P.P.S.: Jsme v tom společně. 

MAGAZÍN MÓDA DOPORUČUJE:

  
Clarins krém proti striím 1 191 Kč ; Eucerin olej proti striím 369 Kč ; Matis krém proti striím 1 530 Kč

strie.eu ; kondice.cz ; krasa.cz

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA ZDRAVÍ A KRÁSA POSTAVA STRIE KRASA.CZ

Související články

Silná imunita díky jídlu. Co byste měli na podzim zařadit do jídelníčku? 

Podzimní mlhy a nevlídné počasí s deštěm a větrem nahrávají nejrůznějším virózám a nachlazení. Abyste neměli každý druhý týden rýmu a kašel, je nutné posílit imunitu, ale nemusíte hned běžet do lékárny, vystačíte si s tím, co máte doma v ledničce nebo ve spíži. Jaké potraviny skvěle posilují imunitu? 

Celý článek

Restart pro unavenou podzimní pleť

Také se poslední dobou cítíte unavené a zrcadlo vám vrací odraz ženy, která vypadá mnohem starší, než ukazuje její rodný list? Pak je nejvyšší čas dopřát vám i vaší pleti podzimní restart. Chcete přeci zářit na vánočních večírcích i u stromečku.

Celý článek

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Víkendový workshop s WIM HOF METODOU

Sportoviště města Sušice pořádají v termínu od 25. do 27. listopadu 2022 víkendový workshop s certifikovaným instruktorem Wim Hof metody Filipem Zemanem.

Celý článek

Akné, růžovka nebo ekzém. Jak na nepříjemné trápení s pokožkou? 

Cítit se dobře ve vlastním těle je pro naše psychické i fyzické zdraví jedním ze zásadních faktorů.  Proto mohou jakékoliv viditelné problémy naším sebevědomím pěkně zamávat a ovlivnit nás více, než bychom sami chtěli.

Celý článek

Pět beauty trendů pro jaro 2023

Týdny módy přinesly další várku trendů, která bude provázet jarní měsíce. Podívejte se na intenzivní vlnu grunge stylu od New Yorku, přes Londýn, Milán až po Paříž. Tyto beauty trendy vás budou bavit.

Celý článek

Jak dosáhnout work-life balance a proč je pro nás tak důležitý?

Každý den má 24 hodin a v ideálním světě bychom osm z nich měli strávit spánkem, osm volným časem a osm hodin v práci. Kdo však může říct, že toto rozdělení má a dodržuje?

Celý článek

ICONIC by Tatiana je parfém plný opojné vůně, díky kterému budete ještě více nespoutaná a osobitá

Tatiana Kuchařová do své ICONIC rodiny přivítala nového člena. Je jím její první parfém, na kterém spolupracovala s Tomáše Arsovem.

Celý článek