dnes je 17.10.2021 a svátek má Hedvika

Odkud se vzal Steampunk a jak vypadá v módě?

Přidat na Seznam.cz
Životní styl s odkazem na viktoriánskou Anglii a průmyslovou revoluci silně zasahuje i do módy. I přes ve společnosti méně přijímané slovo punk  ve svém názvu, nabízí v módě krásnou podívanou.

Steampunk vznikl jako odnož klasického punku na základě inspirace průmyslovými stroji během industrializace 19. století. Vychází z futuristických vynálezů a krásného na módu bohatého období viktoriánské Anglie. Hlavním prvkem, kterého Steampunk v módě využívá jsou ozubená kolečka. Typické jsou korzety a s ním spojené velmi úzké pasy, několikavrstvé sukně s volány, temné barvy a dokonce i části strojů připevněné jako doplněk třeba místo náramku nebo na ozdobu klobouku. 

Příznivci Steampunku se nevzdávají ani módních synonym pro punk sám o sobě. Tudíž nejsou výjimkou kožené prvky, obepnuté náhrdelníky, klobouky a výrazný makeup. Pozornost zaujmou především kovové části kostýmů. Ať už je to hojný počet knoflíků nebo přímo část z futuristického vynálezu. Steampunk nám dokazuje, jak dvě na první pohled neslučitelné odvětví mohou být spojeny. No koho by kdy napadlo našít si na šaty plechovou konstrukci přístroje?

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÉ OBLEČENÍ PUNK STEAMPUNK ANGLICKÁ MÓDA 19. a 20. STOLETÍ

Související články

Levné a přitom kvalitní oblečení z Číny – kde jej koupit?

Při hledání kvalitního oblečení u čínských výrobců je důležité si uvědomit, že existuje důvod, proč je oblečení z Číny tak levné. Může se jednat o použití levnějších materiálů, nekvalitní střih či špatné číslování. To zároveň ovšem neznamená, že každý levný kousek oblečení z Číny je automaticky nekvalitním výrobkem. Koneckonců, i mnoho velkých, světově známých značek vyrábí své oblečení v Číně. 

Celý článek

Podzimní kolekce Burberry byla vytvořena pro všechny i pro nikoho

V přehlídce Burberry na fashion weeku v Londýně zobrazil návrhář a kreativní ředitel značky Riccardo Tisci nejen svůj cit pro krásu, ale také bolesti, se kterými se společnost aktuálně potýká.

Celý článek

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

Móda z rukou české designérky: barvy, energie a kvalitní organický materiál

Designérka Katka Maršounová je osoba, která se vám vryje nejen do paměti, ale také do srdce - PROJECT REHAB.

Celý článek

Doutzen Kroes září v nové plavkové kolekci pro Hunkemöller

Nizozemská modelka Doutzen Kroes dlouhodobě spolupracuje se značkou Hunkemöller. Společně navrhli novou plavkovou kolekci s názvem Doutzen Summer Stories 2019, ve které nechybí klasické ani extravagantnější střihy.

Celý článek

LAFORMELA na MBPFW 2019 přinesla městský styl

LAFORMELA je značkou návrhářského DUA (původně TRIA), která představila v neděli svou dámskou kolekci na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Celý článek

Do postele stylově! S námi si vyberete

Pojďte si vybrat s námi! Přijdou si na své romantické duše, zmrzlíci, ale také vyznavači pohodlí.

Celý článek

Ikonické a nadčasové módní prvky Anny Wintour

Anna Wintour zvládla během své 30leté kariéry na postu šéfredaktorky módního magazínu Vogue mnohé. Změnila vnímání veřejnosti na módní průmysl a na obálky dosadila místo modelek celebrity.

Celý článek