dnes je 20.06.2019 a svátek má Květa

Úspěch českých designérů na International Fashion Showcase 2017

Přidat na Seznam.cz
Česká výstava mladých módních designérů v Londýně již podruhé obsadila přední příčky na prestižní mezinárodní přehlídce International Fashion Showcase (IFS). 

Česká republika dostala za výstavu There Is Only You zvláštní zmínku odborné poroty v čele s přední módní kritičkou Sarah Mower, která píše i pro US Vogue. Kateřina Plamitzerová, jedna z vystavujících designérů, byla též nominována na cenu pro Nejlepšího designéra.

,,Mám z nominace velkou radost. Bylo opravdu příjemné slyšet své jméno mezi tak velkou konkurencí z celého světa,“ komentuje svůj úspěch designérka Kateřina Plamitzerová. ,,Nominace jsou především odezvou na jedinečný designérský styl, který vychází z pražské UMPRUM a pro mě osobně zadostiučiněním dlouhodobé podpory, kterou České centrum Londýn  módě a designu poskytuje,“ dodává Tereza Porybná, ředitelka Českého centra Londýn.

 

Kromě České republiky se letošního ročníku IFS zúčastnilo 26 zemí, například Guatemala, Tchaj-Wan či Polsko. Hlavní cenu – Country Award – získala za instalaci The Indian Pastoralists Indie, která okouzlila porotu svým konceptem propojujícím současnou módu a  indické pastevectví.

,,Byl to úžasný zážitek. Jsme rádi, že se nám podařilo získat dvě nominace. V mezinárodní konkurenci jsme skvěle obstáli a obhájili tedy svou pozici na Mapě módní světa s velkým M,“ komentuje úspěch české výpravy na IFS kurátor výstavy Pavel Ivančic, který na UMPRUM od roku 2012 vede Ateliér módní tvorby. 

 

Přidat na Seznam.cz
THERE IS ONLY YOU KATEŘINA PLAMITZEROVÁ PAVEL IVANČIC UMPRUM INTERNATIONAL FASHION SHOWCASE IFS ČEŠTÍ DESIGNÉŘI DESIGNER

Související články

Česká značka LEEDA a její nová kolekce plavek

Značka Leeda představila v nové kolekci, příznačně nazvané CATCH ME!, také linii plavek. Jedinečné modely, originální vzory a kvalitní materiály. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Adam Kost na MBPFW 2019 představil dokonalý střih a vzorované materiály

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je v plném proudu. Nedělní večerní program představil kolekci designéra Adama Kosta.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

UMPRUM na MBPFW představil futuristický minimalismus

Slibný talent z řad návrhářů z prestižního ateliéru se zaměřil na transparenci i objem. 

Celý článek

Adam Kost reprezentoval českou módu v Madridu

Mercedes-Benz Fashion Week Madrid navštívil český návrhář Adam Kost, který zde ukázal pánskou kolekci inspirovanou mládím.

Celý článek

Oslavy výročí republiky zahrnou módu a design

Maastricht se již podesáté stává „městem módy“. Od 15. do 17. června se tady koná jubilejní ročník festivalu zaměřeného na módu a design Fashionclash 2018.  

Celý článek