dnes je 19.07.2019 a svátek má Čeněk

Jak se tvoří svatební šaty - 2. část

Přidat na Seznam.cz
Přípravy svatebních šatů začínají. Jak se z ničeho stane něco, co budou všichni ve váš velký den obdivovat a v čem vám bude dobře? Proces vytváření svatebních šatů vám ukážeme na šatech nevěsty Péti a její návrhářky Daniely Ettlerové.

Bloumáte po půjčovnách svatebních šatů a ne a ne si vybrat. Moc velké sukně, moc krajky, moc načinčané šaty. Moc malé sukně, málo krajky, málo načinčané šaty. Je to boj. Druhů střihů svatebních šatů jsou desítky, máte na výběr ze stovky možných kombinací. Ale vlastně vás žádné pořádně nezaujmou. Tak co teď? Nevěsta Péťa, kterou jsme při její pouti za perfektními svatebními šaty sledovali, to měla přesně takhle. ,,Nechtěla jsem klasické svatební šaty bez ramínek a s velkou obručí. Náhodou jsem objevila značku Daya a když jsem se s Danielou Ettlerovou sešla, bylo jasné, že mi šaty ušije ona," říká ke svému hledání Petra.

O tom, nechat si svatební šaty ušít na míru, nejspíše hned od začátku nepřemýšlíte. Však je to určitě drahé. Z takového omylu vás ale vyvedeme. Nechat si šít šaty u lokálních návrhářů vás vyjde na pár tisíc korun, avšak musíte zvážit všechny pro a proti. Samozřejmě závisí na tom, jakého návrháře si vyberete. Cena půjčení šatů v některém z větších salonů může být stejná nebo hodně podobná tomu, co zaplatíte návrháři za to, že vám ušije šaty přímo pro vás. Nemusíte se pořád strachovat, že je někde hodně ušpiníte a pak už se nedoplatíte. A zůstanou vám. Nebo je můžete prodat. Nebo si je můžete přeci jen pověsit do skříně a občas se na ně nostalgicky dívat.

Cena svatebních šatů na míru se pohybuje zpravidla od 15 do 20 tisíc korun. Ušít si samozřejmě můžete nechat i šaty levnější nebo dražší. Záleží na tom, jak jednoduché nebo naopak složité budou, co všechno na nich budete chtít mít a z jakého materiálu se budou tvořit. Cena zahrnuje návrh svatebních šatů, svatební šaty na míru a jejich vytvoření, materiál, aplikace, zkoušky a práce švadleny. Navíc je proces vytváření svatebních šatů tradičně chápán jako příprava nevěsty na nový život. Pokud si do svatebních šatů a jejich finální podoby budete moci mluvit, budou přesně takové, jaké jste si je představovala.

Návrhy šatů vám návrhář zašle po první schůzce. Pétě, kterou jsme na zkoušku svatebních šatů následovali, přišly od Daniely Ettlerové tyhle tři skicy. Posléze se u šatů ještě upravoval horní díl. Které si vybrala a jak vypadá výsledek (je samozřejmě ách a óch), uvidíte v dalším článku příští čtvrtek.

O tom, co ohledně svatebních šatů říká a radí návrhářka Daniela Ettlerová, si můžete přečíst tady.

Foto: pinterest, Daniela Ettlerová / DAYA

Přidat na Seznam.cz
SVATBY DANIELA ETTLEROVÁ SVATEBNÍ ŠATY DAYA JAK SE

Související články

Karlie Kloss se podruhé vdala. Tentokrát v šatech návrháře Jonathana Simkai

Druhý svatební obřad Karlie Kloss a Joshua Kuschnera proběhl o víkendu ve Wyomingu. Mezi hosty byli k vidění Katy Perry, Orlando Bloom, Mila Kunis i Diane von Furstenberg.

Celý článek

Jak si správně vybrat líčení na svatbu? Čemu se vyhnout a co naopak vyzkoušet?

Každá nevěsta chce být ve svůj velký den tou nejkrásnější. Výběr vhodného líčení ale může být mnohdy složitější, než se zdá. Jak být sama sebou, cítit se ve slavnostním make-upu dobře a ještě vyniknout, vám poradí tento článek.

Celý článek

Desatero rad, jak rozpoznat rizikový e-shop

Nebezpečných online míst, které nabízejí fiktivní zboží v České republice, jen přibývá. Desítky webových stránek a e-shopů zkoušejí nalákat důvěřivé zákazníky. Máme pro vás 10 rad, které vám pomohou odhalit nekalé úmysly obchodů na internetu. 

Celý článek

Bláznivé léto s Temperley London a šaty jako pro královnu Viktorii

Když Alice Temperley zakládala jako čerstvá absolventka britské královské umělecké školy svou první značku, asi netušila, že se její výtvory stanou symbolem největšího luxusu v Británii. Pojďte se s námi podívat na nejnovější kolekce značky Temperley London.

Celý článek

Ikonické svatební účesy napříč historií

Slavné krásky se na svůj velký den učesaly každá jinak. Všem slušely rozmanité svatební účesy a významně se tak i zapsaly do módní historie a to od Brigitte Bardot až po Claudii Schiffer. 

 

Celý článek

Top 5 trendů ve svatebních šatech přímo z módních přehlídek

Nejvýznamnější den v životě ženy znamená obléci si nezapomenutelné šaty. Po celý život nevěsty vzpomínají na svou kouzelnou róbu. S jakými novými trendy přicházejí světoví návrháři? 

Celý článek

O lásce, svatebních špercích i darech je blížící se výstava Snoubení

Chcete být originální a hledáte způsob, jak věnovat jedinečný svatební dar? Nebo snad chcete požádat svou lásku o ruku? Možná vás výstava, která proběhne již za pár dní v Praze, dostatečně motivuje.

Celý článek

Návrat batiky nabral nový směr. Jak ji nosit?

Batika si prošla dlouhou cestu od dob hippies. Dnešní zastaralá technika barvení látky dostala novou podobu. Kontrolované barevné motivy jsou políbením duhy, ale důsledně promyšlené.

Celý článek