dnes je 23.04.2021 a svátek má Vojtěch

Prague Design Week 2015

Přidat na Seznam.cz
11. – 17. 5. se na Prague Design Weeku v Kafkově domě mezi 74-mi vystavovateli prezentovalo i množství módních návrhářů, značek či projektů. Které oděvní instalace nás oslovily?

Značka Ether designérky Evy Vontorové se věnuje tvorbě kožených doplňku, nyní ale vystavila také svou první oděvní kolekci s hojným využitím průsvitných materiálů, řasení a kůže. Kolekce stojí ve vyváženém kontrastu ke kabelkám, které se naopak vyznačují špičatými geometrickými tvary.

Pod labelem LEM, které nás zaujalo velmi vydeřenou a promyšlenou instalací, tvoří česká módní designérka Lucie Erban Mares. V kolekci se odráží téma zrcadlení, čistě bílé kousky doplňují ty s potiskem. Neobvyklá střihová řešení a nádherně čisté vypracování oděvu nám utkvělo v paměti.

Za zmínku také jistě stojí instalace BAZAAR CHARITY. Jedná se o charitativní projekt časopisu Harpers Bazaar a designéru z La Gallery Novesta. Sedm designerů vytvořilo sedm bílých šatů, které budou koncem června vydraženy a výtěžek poputuje na charitativní účely. Nás nejvíce okouzlily střihově vtipně řešené šaty Hany Vaňátkové a Štěpánky Pivcové.

Pohádková instalace, svět mýtů, kouzel a dětství, to vše nabídla instalace projektu BYLO NEBYLO. Czech Fashion Council a Českého centrum v Londýně představili v únoru pět českých designérů na International Fashion Showcase v rámci London Fashion Week a právě ti se v této instalaci prezentovali. Jedná se o oděvní designery Mirku Horkou, Markétu Martiškovou a Petru Ptáčkovou a designery šperku Janji Prokić a Štěpána Růžičky. Hravou Instalaci navrhlo duo Václav Mlynář a Jakub Pollág ze studia deForm.

Vyšší odborná škola oděvního návrhářství v Praze vystavila tvorbu prvního ročníku pod vedení MgA. Evy Vontorové (výše se zmiňujeme o její značce Ether), na téma Gender. Sjednocenou kolekci napříč ročníkem charakterizovali přírodní odstíny a zajímavé nápady. 

Prague Design Week si udržel úroveň nastavenou v minulém ročníku a znovu dal prostor malým značkám a výrobcům, jejichž produkty však mají co říct, a pro které má být tento typ události určen.

Organizátoři PDW se nenechali strhnout velkými značkami tak, aby se z Prague Design Weeku stal komerční veletrh a za to jsme rádi.

Zdroj obrázků: praguedesignweek.cz

Přidat na Seznam.cz
PRAGUE DESIGN WEEK KAFKŮV DŮM DOMÁCÍ TVORBA LEM ETHER LA GALLERY NOVESTA HARPER´S BAZAAR CHARITY VOŠON FASHION CZECH FASHION COUNCIL

Související články

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek

Návrhářka Hana Zelenková: Letošními trendy jsou geometrie, bílá barva a košilové šaty

Módní návrhářka Hana Zelenková využívá aktuální dobu velmi prakticky. Šije šaty svým nejbližším, čte knížky a v dnešním rozhovoru radí, jaké jsou aktuální trendy.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

Boty roku 2021: Loafers. Kde najít ty pravé a jak je kombinovat? 

Jestli by vám letos neměl chybět jeden pár bot - jsou to jistě loafers. Loafers jsou totiž boty roku 2021. Kde najít ty pravé a jak je kombinovat? 

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek