Minaříková Jana

Jana Minaříková založila svou značku v roce 2009 po absolutoriu návrhářství na TU Liberec a půlroční stáži na Mimar Sinan Fine Arts University v Istanbulu.

Její atmosférické, pečlivě zpracované prêt-à-porter modely, oblečení na míru i zakázková tvorba vytváří intimní svět nadčasového osobního luxusu. Janina móda je určena ženám, které si jsou vědomé samy sebe, vědí, co chtějí, a oblékají se pro svůj dobrý pocit. Její zákaznice oceňují, že oděv respektuje a zdůrazňuje jejich osobnost.

Janinou vizí je vytvářet módu v nejlepším smyslu nositelnou, modely, které si jejich majitelky oblíbí a do svého šatníku je zařadí na dlouhou dobu. Řídí se zásadou, že oděv musí být zajímavý  v každé rovině, počínaje pohledem z dálky, při bližším pozorování a samozřejmě i při pocitu majitelky při jeho nošení. Proto je v některých jejích modelech drobný detail, kterým se konkrétní kus odlišuje od všech ostatních a o kterém ví jen ten, komu patří.

Ve svých kolekcích Jana důsledně využívá evropské materiály, jejichž výroba odpovídá evropským normám pro ochranu životního prostředí. Nedílnou součástí hodnot značky je společenská odpovědnost, která se projevuje například pravidelnou účastí na charitativních dražbách Domova Sue Ryder.

Každá Janina kolekce má vlastní téma a příběh, ale jednotlivé modely můžete nosit samostatně a kombinovat je s dalšími kousky v šatníku. V roce 2013 se s kolekcí Ráno s Tebou zúčastnila Mercedes Benz Prague Fashion Weekendu a s kolekcí Poušť zvítězila v soutěži Arcolor Fashion Designer. V roce 2014 se Janě, jako první v ČR, podařilo získat prostředky na financování módní kolekce prostřednictvím croudfundingu.

SHOWROOM:

5. května 72
Praha 4

  • Celé jméno: Jana Minaříková
  • Telefon: +420 608 456 145
  • E-mail:
  • Webové stránky: JanaMinarikova.cz

Články o tomto návrháři

Sledujte náš Instagram